Konferencje typu "Women in Science" są tylko  konferencjami, a tymczasem rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Marek Bojarski w celu rozwiązania mego konfliktu z byłym dziekanem dr hab. Michałem Sarnowskim zaproponował mi, żebym się u niego rozpłakała*). Nie rozpłakałam się - pracy nie mam (nie miałam), mimo że jestem tytularnym profesorem nauk humanistycznych

Zofia Tarajło-Lipowska

Szanowni  Państwo,

W imieniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rektora Politechniki Łódzkiej i Polskiego Stowarzyszenia Stypendystów Fullbrighta, mamy zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na konferencję międzynarodową Women in Science - the Tradition of Maria Skłodowska Curie, która odbędzie się w dniach 29-30 września 2016 roku w Łodzi. Spotkanie będzie poświęcone dyskusji na temat obecności i sukcesów kobiet w różnych dziedzinach nauki i pracy zawodowej. Dane statystyczne pokazują, że chociaż połowa osób otrzymujących stopień doktora w dziedzinach nauki i technologii to kobiety, to reprezentują one jedynie jedną piątą wszystkich profesorów. Kobiety napotykają trudności w pokonywaniu kolejnych etapów kariery m.in.: stereotypy, dyskryminacja podczas obsadzania  stanowisk w centralnych komisjach naukowych, radach nadzorczych parków technologicznych, powoływania  do PAN, NCN, NCBiR  itd. W ostatnich latach powstało wiele programów wspierających i promujących kobiety, jednak wciąż jest wiele do zrobienia. Zapraszamy doktorantki i doktorantów, którzy rozpoczynają swoją drogę, zapraszamy doświadczonych uczonych, którzy chcieliby podzielić się swoimi refleksjami na ten temat. Zapraszamy osoby decydujące o obsadzaniu stanowisk i dzieleniu pieniędzy na badania naukowe. Zapraszamy THINK TANKI, stowarzyszenia , fundacje wspierające edukację, rozwój nauki i  kadr zarządzających.

Prosimy o propozycje wystąpień (20 min) oraz tytuł wystąpienia.

Link do strony internetowej konferencji

http://www.mitr.p.lodz.pl/raman/brozek/pliki/index.html

Więcej informacji

http://mitr.p.lodz.pl/raman/index.php?d=0&s=newsroom&wid=6

http://www.fulbright.edu.pl/pl/zapraszamy-na-konferencje-rola-kobiet-w-nauce/

Pozdrawiam w imieniu Organizatorów

Halina Abramczyk

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Stypendystów Fulbrighta

*) Jest dwóch świadków tej wypowiedzi - padła na oficjalnej wizycie  u rektora UWr. prof. Bojarskiego

ZTL

Właściwie to jest gorzej niż w komunie, bo wtedy można było iść wyżej, poskarżyć się, wykazać; że kłamią itp. We współczesnej uczelni nie ma takiej drogi, jeśli rektor jest skorumpowany, obwieszony "zobowiązaniami" w stosunku do dziekanów czy dyrektorów instytutów. Odsyła wtedy "w dół", a na pożegnanie daje dobrą radę, jak ugłaskać dziekana (w tym przypadku rada nietrafiona).

 

 

 

 

Dodaj komentarz

9.png0.png7.png3.png4.png9.png