16.12.2019 r. - Wniosek o udostępnienie informacji publicznej

Jeżeli naukowcy chcą wzmocnić naukę, powinni prowadzić badania. Im dłużej będziemy milczeć i tolerować niskiej wartości publikacje naukowców tym szybciej wprowadzimy naukę na naukową śmierć[1]. Tak się niestety dzieje w obszarze nauk społecznych, w których nawet najwięksi członkowie nie prowadzą badań...

Przykładem może być mój felieton "W poszukiwaniu badań", w którym udowodniłam, że wybitny specjalista, członek CK i RDN, w ciągu ostatnich 10 lat wydał 24 monografie (autorskie i współautorskie) w żadnej z nich nie publikując wyników prowadzonych badań.

Dlatego zwróciłam się do uczelni zatrudniających opisanego profesora (Akademia Pedagogiki Specjalnej i Uniwersytet Łódzki) z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej, ile funduszy z naszych podatków zostało przeznaczonych na publikacje profesora w ciągu ostatnich 10 lat.

Wniosek o informację publiczną APS Wniosek o informację publiczną Uniwersytet Łódzki

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź!

 


[1] Por. http://sliwerski-pedagog.blogspot.com/2019/12/wybor-miedzy-destrukcja-nauka.html

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze   

+3 # ccc 2019-12-18 12:40
... i to jest tuz nauki polskiej ten BŚ!!!
Odpowiedz
+2 # M. 2019-12-16 22:06
Obawiam się, że zapytanie zostało niefortunnie sformułowane. Kwestorzy mogą podać bowiem jedynie koszt druku książek. Lepiej pytać, jakie badania tow. prof. prowadził, jaki jest ich konkretny efekt publikacyjny i ile to podatnika kosztowało.
Odpowiedz
4.png7.png7.png4.png7.png9.png