Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 2
Wyświetla od 1 do 3 z 3 pozycji.

Ktos pomylil kraje.

To nie Missouri

Sędzia federalny uwzględnił kolejny pozew zbiorowy przeciwko nakazowi szczepień, tym razem żołnierze piechoty morskiej pozwali sekretarza obrony USA i wygrali. Sąd stwierdził, że należało uwzględnić wnioski o zwolnienie z obowiązku szczepień uzasadniane względami religijnymi.

W wyniku precedensowego wyroku NorthShore University HealthSystem w Chicago, będzie musiał wypłacić odszkodowania na łączną sumę 10,3 miliona USD. W uzasadnieniu sąd stwierdził, że placówka nie zapewniła pracownikom zwolnienia z obowiązku szczepień z religijnych powodów. Na tej podstawie sąd uwzględnił skargę pozarządowej organizacji katolickiej, Liberty Counsel, a do wypłaty kwalifikuje się około 500 byłych i obecnych pracowników. Zwolnieni mają prawo do ubiegania się o powrót do pracy na podobne stanowiska.

Pracodawcy myśleli, że mogą bezkarnie stosować potencjalnie niezgodne z konstytucją USA przepisy dotyczące obowiązku szczepień. Wyrok jest wstrząsem dla pracodawców amerykańskich, którzy myśleli, że korzystają z ochrony prawnej zapewnionej firmom farmaceutycznym.

Źródło: https://lc.org/newsroom/details/220803-this-news-has-rocked-corporate-america

Wyświetla od 1 do 3 z 3 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png6.png6.png5.png0.png8.png