Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 12
Wyświetla od 11 do 13 z 13 pozycji.

Jeżeli odmowa nadania habilitacji jest niezaskarżalna co do meritum to stąd wynikają dwie możliwości:

1) W istocie nie jest to postępowanie administracyjne, ale wewnętrzne, w ramach samorządu zawodowego.

2) państwo polskie narusza konstytucję nie dopuszczając odwołania, które należy do podstawowych praw człowieka w liberalnych demokracjach.

W praktyce stworzono karkołomną konstrukcję prawną polegającą na tym, że jest to podobno szczególny typ postępowania administracyjnego z licznymi wyłączeniami. Tylko, czy te wyłączenia nie naruszają samej istoty prawa do instancyjności postępowania?

Czy jest zgodny z zasadą praworządności brak możliwości zaskarżenia decyzji o odmowie nadania stopnia doktora habilitowanego co do meritum? Kto ma zdrowie i ochotę może próbować to sprawdzić.

A gdyby tak zaskarżyć habilitację tzw. RDN do TSUE jako coś niezgodnego z europejskim systemem nauki? Myślicie, że to coś by dało? Pewnie powiecie, że TSUE nie ma kompetencji do wyrokowania w tej sprawie, ale do wypowiadania się w spr. kopalni i systemu sądownictwa też nie.

Wyświetla od 11 do 13 z 13 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

8.png0.png9.png5.png1.png7.png