Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 10
Wyświetla od 1 do 10 z 11 pozycji.

W ostatnich latach słyszeliśmy od kilku polityków i znanej prawniczki, że minimalna suma pozwalająca żyć na odpowiednim poziomie to 10 tys. zł na miesiąc. Oznaczałoby to, że zdecydowana większość narodu żyje w niegodnych warunkach.

znam jedną uczlnię gdzie nie było fizyki. moze nie zarobili na siebie albo to zakazany przedmiot gdzieniegdzie.

Na Zachodzie już dawno powstała koncepcja uczelni działającej jako firma biznesowa, gdzie masz zarobić na sfinansowanie swojego etatu. Według tego biznesowego modelu jesteś pracownikiem firmy, która zajmuje się m.in. kształceniem studentów. Problemem jednak polega na tym, że tylko niektóre gałęzie wiedzy mają wymiar rynkowy i to nie dotyczy tylko tzw. humanistyki. Granty na badania naukowe są przyznawane głównie w priorytetowych dziedzinach.

Niektóre Katedry powstały na bazie zysków z patentu. jeden przykład spoza kraju znam.

ponadklasy

"Z analizy Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców wynika, że truckerzy w Polsce mogą liczyć na wynagrodzenie od 5 do 8 tys. zł netto". Degradacja zawodu naukowca postępuje i wobec silnego wzrostu płac robotników następuje zrównanie poziomu życia obydwu grup zawodowych czyli ma miejsce deklasacja naukowców.

https://truckerapps.eu/pl/blog/zarobki-kierowcow-ciezarowek-w-polsce-w-2020-r-zobacz-na-co-mozesz-liczyc/

może ludzie mniej chorują i jakoś trzeba pomóc w pracy służbom medycznym bo katastrofy chociazby klimatyczne uzasadniają finansowanie tej dziedziny. Ale jak z szyciem ubranka każdy krawiec ma inny pomysł niezależnie od ilości materiału.

Wybrane zawody medyczne cieszą się 100 proc. dodatkiem nawet tylko za potencjalny kontakt z koronawirusem. Jednak są zaszczepieni a zatem nie powinni się bać. Tymczasem dodatki już kosztowały kilka miliardów zł. Dzięki dodatkom pozostali pracownicy medyczni (poza lekarzami.) mogą zarobić tyle co dr habilitowany na stanowisku profesora.

trip zagraniczny daje nowe doświadczenia.

cz

Klasa to kojarzy się z podziałem. Może to nawet ciekawy trend jakieś tripy mi chodzą po głowie z tym powiązane.

cz

Nowe zasady wynagradzania w zawodach związanych z ochroną zdrowia przewidują minimalną płacę (bez dodatków i premii) dla pielęgniarki, fizjoterapeuty czy diagnosty laboratoryjnego z wykształceniem wyższym magisterskim na poziomie 1,06 średniej krajowej, czyli w 2021 r. około 5500 zł brutto. Średni wzrost płac w ostatnich latach to 5 proc. w skali roku a inflacja realnie osiąga ponad 5 proc. Czyli bez podwyżki płaca naukowca deprecjonuje się rocznie o około 5 proc. realnie i względem innych grup zawodowych przy czym należy dodać, że punktem wyjścia jest tutaj doktorat a nie magister.

Wyświetla od 1 do 10 z 11 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png4.png1.png6.png3.png8.png