Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 20
Wyświetla od 1 do 10 z 21 pozycji.

Właśnie rozmawiałem z panią dr hab. ze "środowiska" i ona sama przyznała, że jedną ze ścieżek kariery akademickiej dla kobiet jest zamążpójście za profesora. Można nawet osiągnąć habilitację. pisze:

Zamążpójście? Nie przesadzajmy. Tajemnicą poliszynela jest to, że załatwia się to znacznie prościej. :D Najważniejsze w tej branży jest to, by mieć przychylność dziadków wydziałowych :)

Właśnie rozmawiałem z panią dr hab. ze "środowiska" i ona sama przyznała, że jedną ze ścieżek kariery akademickiej dla kobiet jest zamążpójście za profesora. Można nawet osiągnąć habilitację.

serb

jeżeli Minister skonsultuje reformę z profesorami, to dojdzie do wniosku, że wszystko jest super i że lepiej niczego nie zmieniać. Jeżeli skonsultuje reformę z doktorami, to się przerazi i pozna jakie mogą być granice upodlenia pracowników. Są uczelnie, na których jest ok, ale w większości, w ponad 90%, jest tak jak napisałam. W debatach biorą udział sami profesorowie, więc nie ma co się łudzić...

Monika

Jest jeszcze jedna ścieżka kariery akademickiej - dla przegranych polityków. Po przegranych wyborach bardziej ustosunkowani lądują w PANie a inni na uniwersytetach.

od polityka do akademika

Gowin przecież zapewne też chce się habilitować. Każdy chciałby "pracować" do śmierci w ramach odskoczni od nudnego nic nierobienia. Dlatego nie może zadzierać z profesurą. pisze:

Składanie wniosku habilitacyjnego oznacza, że honorujemy to środowisko i cenimy ich opnie o swojej pracy. Bardzo wątpię, żeby Gowin był tym zainteresowany.

Do końca życia wykonywać tak nudną i słabo płatną robotę? Naprawdę? I to jest to, za czym gonią młodzi doktorzy?

pan vigo

Gowin przecież zapewne też chce się habilitować. Każdy chciałby "pracować" do śmierci w ramach odskoczni od nudnego nic nierobienia. Dlatego nie może zadzierać z profesurą.

profesor to ma klawe życie

O'can - Wielka pora, żeby tych oprawców komunistycznych pogonić z uczelni

Arystoteles

Na konferencji można zauważyć, ze minister Gowin dobiera sobie komunistycznych hochsztaplerów do reformy.

W Rumuni pogonili komunistów. Nadszedł czas na studentów w Polsce, zęby pogonić komuchów z uczelni.

O'can

To wskazuje, że i tak PiS pogonił Gowina do roboty, bo on planował nową ustawę na sam koniec swojej pierwszej, jak mówił, kadencji. Generalnie za dużo kosmetycznych zmian, za mało zmian realnych.

pan vigo

Na konferencji była mowa o likwidacji CK, ze względu na stalinowskie korzenie.

O'can

Wyświetla od 1 do 10 z 21 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

1.png0.png0.png7.png8.png6.png8.png