Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 46
Wyświetla od 31 do 40 z 47 pozycji.

Oprawcy komunistyczni, podobnie jak oprawcy niemieccy w czasie drugiej wojny światowej, są chronieni przez

mafia. Mamy państwo bez państwa. Nie wiem czy pan prezydent Duda wie ze państwo Polskie nie istnieje, tylko struktury mafijne np. w sadownictwie, na uczelniach, w administracji i itd.

O'can

W takim razie, po co nam komunistyczne uczelnie, które niczego nie uczą a tylko szerzą niewiedzę i zacofanie ? Przecież komunizm jest uznany za system zbrodniczy.

habilitant

Mateusz Morawiecki na gali "Gazety Polskiej": "Postkomunizm to dla mnie ciągłość instytucji, ciągłość sądów, ciągłość pewnych instytucji, choćby tak niewinnie brzmiących jak uczelnie wyższe, gdzie tam właściwie jeden do jeden stary świat został przeniesiony do nowej rzeczywistości."

pan vigo

Ja postrzegam środowisko doktorów i doktorantów jako tak potwornie spacyfikowane, że oni boją się nawet "nieprawidłowo" spojrzeć na panów profesorów, nie mówiąc o podejmowaniu z nimi dyskusji.

pan vigo

Szkoda, ze doktoranci, doktorzy nie bronią się jak są poniżani przez tzw. autorytety czy "smog". Musicie żądać od ministra usunięcia mafii profesorskiej i kapusi, którzy mają nieuczciwie zdobyte stopnie i tytuły naukowe. Zresztą macie słabych interlokutorów na tej konferencji. Pamiętajcie, ze na takich konferencjach są ustawki w dyskusji.

Schemat jest dość prosty, najpierw ono 1 przedstawia cos korzystnego dla siebie, następnie padają krytyczne uwagi, a na końcu ono 2 podsumowuje pozytywnie.

Dlatego, Ja zabieram głos dopiero po podsumowaniu.

habilitant

Blog akademickiego nonkonformisty – Józefa Wieczorka. "Trwają poszukiwania kluczy do reformy systemu akademickiego". Józef Wieczorek utrzymuje, że reforma Morawieckiego się nie powiedzie ze względu na brak podstaw akademickich dla rozwoju gospodarczego. Trzeba było przed wyborami opracować plan reformy szkolnictwa wyższego i natychmiast go wdrażać. Teraz jedna z propozycji głosi, aby przytłaczająca większość funduszy na badania została w gestii 5 "najlepszych" uczelni.

https://blogjw.wordpress.com/2017/01/27/trwaja-pos

@Monika: dla kogo ważne? W tym środowisku, jak w każdej feudalnej strukturze, nie ma dialogu z młodszymi pracownikami. Oni mają słuchać i wykonywać polecenia "wyjątkowej kasty ludzi"!

Szkoda, że na obradach brak jest młodych ludzi... Ich zdanie jest również ważne.

Monika

Arki - "szefem" Narodowego Kongresu Nauki jest socjolog Prof. Górniak pochodzący z najbardziej komunistycznej uczelni UJ - to kolejny obciach dla nauki i reformy.

Panie ministrze Gowin, czym się pan kieruje w takich decyzjach ? Z dotychczasowego przebiegu reformy wynika, ze nie usunie się komunistów i kapusi, a wręcz przeciwnie odda pan tym bolszewikom nasze uczelnie.

Ta reforma uczelni to kontynuacja budowy państwa o strukturze mafiokracji . Cyrk bez cyrku.

sokrates

link do kolejnych konferencji na temat reformy w szkolnictwie wyzszym

https://nkn.gov.pl/

Arki

Wyświetla od 31 do 40 z 47 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png6.png9.png9.png0.png2.png