Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 46
Wyświetla od 41 do 47 z 47 pozycji.

Dzisiaj poziom nauki jest żenujący, bo korzenie naszej nauki oparte są na fałszywych stopniach i tytułach naukowców. Dalej kasta komunistycznych pseudonaukowców chce utrzymać swój status i mieć istotny wpływ.

A co rząd robi,

- powołuje matematyka, na szefa Narodowego Centrum Nauki - przecież to kpina z nauki,

- przyznaje dofinansowanie projektom, które nic nie wnoszą do nauki ani do innowacyjności.

- brak dekomunizacji na uczelniach

- ciągłe nadawanie fałszywych stopni i tytułów naukowych,

itd.

Arki

Czekamy na informacja o tych zmianach. W mediach pojawiły się takie: http://niezalezna.pl/92880-rewolucja-na-uczelniach-gowin-szykuje-wielkie-zmiany?page=1

pan vigo

To jest przykra prawda, ale jak zadano pytanie o likwidację habilitacji i profesury, to "puczyści" dostali szoku. Z badań statystycznych wynika, że profesorowie to największe zakały uczelni, bo w ogólnie nie publikują.

Nowa ustawa 2.0 musi ten fakt uwzględnić, panie ministrze.

zly

Dobrze to ująłeś "selektywny dobór" czyli selekcja spośród rodziny, znajomych, opcji politycznej itd. W dobie katastrofy demograficznej "elita" może utrzymać swój status tylko poprzez autoselekcję. To z kolei prowadzi do krzyżowania wsobnego a w konsekwencji do degeneracji.

underdog

Główna koncepcja reformy szkolnictwa wyższego polega na ograniczeniu liczby habilitacji w Polsce i selektywny dobór doktorantów.

O'can

Mamy kłopot z reformą nauki, bo na panelach dyskusyjnych konferencji w Katowicach przedstawiane są trzy różne koncepcje dla ministra Gowina. Ostateczną decyzje podejmie rząd. Najbardziej zaskakujące dla mnie są wybrane osoby, bo wyglądają bardzo podejrzanie.

Arki

Jeden z profesorów napisał około 20 lat temu, że liczy na ozdrowieńczą zmianę w związku z integracją Polski z Unią Europejską poprzez pozbycie się bagażu komunizmu. Po ćwierćwieczu integracji z Zachodem widać, że ta "dobra zmiana" dotyczyła tylko tych dziedzin, które wiązały się z ekspansją kapitału zachodniego w Polsce. Polską naukę jakoś zmiany ominęły a instytucje unijne milczą w tej sprawie. Gdyby dało się na zmianie zarobić to zapewne lobbyści z Brukseli zaczęliby działać. Wbrew pozorom sprawa nie jest obojętna dla Komisji Europejskiej, ponieważ wchodzi tu w grę wykorzystanie funduszy unijnych przeznaczonych na innowacyjność i konkurencyjność oraz problem polityki spójności organizacji. Eurokraci jednak nie skojarzyli dotychczas tych spraw.

vlad

Wyświetla od 41 do 47 z 47 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png4.png5.png8.png5.png3.png