Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 108
Wyświetla od 1 do 10 z 109 pozycji.

Odpowiedź MEN w sprawie kryteriów awansowych na profesora uczelni:

http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=BZDKLU&view=6

U nas są jednostki, które mają dwa razy taki dorobek bez żadnych pleców, a i tak nigdy nie zostaną profesorem. Habilitację się zablokuje, a do warunków przystąpienia do konkursu należy posiadanie habilitacji. Podział na roboli z ulicy i znajomków dawnej i coraz bardziej bezczelnej starej gwardii, której epidemia nie przejmuje, pozostał utrzymany.

Na Uniwersytecie Łódzkim były pierwsze nominacje również w grupie pracowników badawczych i dydaktycznych. Nie konkurs, a komisja oceniająca powołana przez Rektora ocenia dorobek kandydata wg kryteriów określonych w Statucie i specjalnym rozporządzeniu . Dodam jeszcze, że kryteria na profesora uczelni w grupie pracowników dydaktycznych są czytelnie i precyzyjnie określone. Jednakże poprzeczka podniesiona jest bardzo wysoko i przedstawione wymagania są bardzo trudne do spełnienia.

...

Taki jest urok konkursów, podobnie jak ogłoszeń o pracę

Czyli jest to o czym mówi RMN....że stworzono martwy przepis wykorzystywany dla wybranych.

U nas też dydaktycznego w tym przypadku Prof dostał znajomy królika.

Właśnie wczoraj się dowiedziałam o rozstrzygnięciu takiego konkursu znajomy Rektora otrzymał stanowisko. Reszta niestety odpadła w przedbiegach mimo bardzo dobrego dorobku. Podobno czegoś nie mieli. Podczas gdy ten wybrany też tego nie miał.

Czy gdzieś pojawiły się konkursy na Prof uczelni z dr? Może się ktoś pochwalić jakie warunki?

Czegoś tu nie rozumiem. Zniesienie habilitacji postulowała już pani minister Kudrycka (PO, wcześniej PZPR), a miał to wprowadzić pan minister Gowin. Dlaczego dwie partie mające istotny wpływ na polską rzeczywistość nie są w stanie wprowadzić tej zmiany? pisze:

Dlatego że straciliby Ci co mają władzę. Maluchy by ich wygryźli bo czasem mają lepszy dorobek. Walka o stołki....ot przyczyną.

Czegoś tu nie rozumiem. Zniesienie habilitacji postulowała już pani minister Kudrycka (PO, wcześniej PZPR), a miał to wprowadzić pan minister Gowin. Dlaczego dwie partie mające istotny wpływ na polską rzeczywistość nie są w stanie wprowadzić tej zmiany?

Wyświetla od 1 do 10 z 109 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png2.png7.png0.png9.png0.png