Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 63
Wyświetla od 31 do 40 z 64 pozycji.

publiczna obrona wymaga koleżeńskich recenzji, a koleżeńska recenzja nie jest recenzją i dlatego polskie doktoraty nie mają żadnej wartości. Ustawa 2.0 powinna nadać wartość doktoratom

.

Dzisiaj nie ma zdolnych studentów, a doktoranci jak nie wejdą do układu z mafię komunistyczną to nie napiszą doktoratu.

Chociaż teraz są przebłyski zwalczania układów poprzez wstrzymywanie awansów, pomimo pozytywnych koleżeńskich recenzji i aprobaty rady wydziału.

Mam pytanie czy państwo znacie jakieś przypadki "kapowania" przez studentów ?

News

praca na wyższych uczelniach w Polsce jest nieopłacalna, dlatego na uczelniach zostają ci słabsi i przeciętni, którzy robią koleżeńsko recenzowane doktoraty. Konieczność zrobienia habilitacji powoduje, że lepszych studentów nie da się zatrzymać na uczelni (brak perspektyw)

wniosek

W nauce język angielski jest bazą do zdobywania wiedzy. Swoją teorię napisałem w języku angielskim i dobrze ją zrozumiałem. Natomiast miałem problemy z przetłumaczeniem swojej teorii na język polski. Oczywiście jestem Polakiem. Zauważyłem, że jeżyk polski jest ubogi oraz zacofany i nie nadaje się do nauki. Z tego powodu, wszystkie nasze uczelnie powinny być zlikwidowane, a w szczególności uniwersytety.

News

Postanowiłem dostosować się do globalizacji i bardzo biegle władam angielskim. Czytam z taką sama szybkością jak po polsku i wykładam po angielsku rzeczywiście mówiąc a nie nakazując studentom kopiowanie wcześniej przygotowanych slajdów. Czyli zgodnie z zasadami rynku pracy posiadam unikalne umiejętności, które powinny być cenione. W praktyce, poprzedniego rektora to denerwowało, że ktoś coś umie a on nie. O żadnym docenieniu nie może być mowy a za godzinę zajęć mam płacone netto 35 zł. Uczelnia czerpie pewne profity z mojej działalności a ja mam dodatkową harówę praktycznie za darmo.

jaki ja byłem głupi

habilitacja i profesura są to mierniki przebiegłości. Trzeba wykazać się dużą przebiegłością aby zostać habilitowanym i jeszcze większą aby zostać profesorem. Doktoraty o niczym nie świadczą, nadawane bez żadnych wymagań, bez recenzji

^

Kluczem do awansów powinny być wskaźniki osiągnięć i ich mierniki. Profesura zawsze się tego przyczepia, ale w zakresie habilitacji to nie ma znaczenia. Poprzedni premier na konferencji prasowej powiedział otwarcie, że będzie system punktowy (150 punktów), ale nie skonsultował tego z profesurą, która mu wytłumaczyła, że to zły pomysł. Wiadomo dlaczego, szereg kandydatów nieznanych, spoza środowiska uzyskałoby habilitację.

z tego kraju trzeba uciec

Wszystko zaczyna się od doktoratów, które praktycznie nie są recenzowane (recenzje koleżeńskie). Wyjściem są np. anonimowe recenzje prac doktorskich lub komisyjne jak obecnie habilitacji. Aby coś zmienić, doktoraty powinny mieć wartość, a obecnie nie mają żadnej

^

Panie dr hab. jak jest tak złe na uczelniach to dlaczego mamy około 400 uczelni w Polsce.

Mam pytanie czy to są jeszcze uczelnie czy tez jakieś hybrydy ?

O'can

Odpowiedz brzmi tak, jesteśmy w stanie coś zrobić, a w moim przypadku magistranci i doktoranci to czaso-pochłaniacze. Z tego względu nabyłem prawo głosu przy nadawaniu stopni i tytułów naukowych, ale ich poziom jest żenujący. Czasami dopycha się kolanami ich awanse. Moim zdaniem jest to okradanie Polaków i śmiem nawet twierdzić, że stopień dr hab. i tytuł prof. powinny być zlikwidowane w pisanej ustawie 2.0. Wg. badań, w Polsce mamy złe prawo, gdzie 90% ustaw stanowi bełkot. Brak jest prawników. Jak widać i słychać Polska jest państwem bezprawia.

habilitowany

Wyświetla od 31 do 40 z 64 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

3.png8.png0.png7.png5.png6.png