Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 3
Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

Część naukowców bardzo dobrze rozumie realia panującej kultury lewicowo-liberalnej i stosuje autocenzurę. W przypadku doniesienia do prokuratury i procesu, sędziowie również mają tendencję do orzekania zgodnie z zasadami kultury lewicowo-liberalnej. Zgodnie z jej zasadami wolność słowa i badań naukowych podlega licznym ograniczeniom. Bardziej odważni są emeryci, ponieważ im nie można odebrać etatu. Awanse naukowe są uwarunkowane także poglądami, które muszą odpowiadać "duchowi czasów". Kluczowe zagadnienie to uchwycenie tego co z niemiecka nazywa się Zeitgeist, a w kulturze anglosaskiej polega to na inteligentnym przystosowaniu się do rzeczywistości.

2 dni temu Gowin powiedział, że prawa do studiów gender i badań w tym zakresie na polskich uczelniach będzie bronił jak Rejtan. Hahahahaha!!!

Do fałszywych, ale zapewniających awanse i pieniądze dziedzin badań naukowych należą:

ocieplenie klimatu jako wynik działalności ludzkiej

integracja europejska rozpatrywana z idealistycznego punktu widzenia

neoliberalny kapitalizm jako najlepsza forma działalności gospodarczej

zagadnienia płci badane tylko z kulturowego punktu widzenia

Są to dziedziny opanowane przez ideologów pracujących m.in. za pieniądze biznesu i organizacji pozarządowych, chociaż część ustaleń może być zgodna z faktami.

jest makulaturą, ale zapewnia awanse, posadkę na uczelni i poważanie zidociałych gremiów.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/471650-brednia-stulecia

Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png9.png8.png7.png0.png5.png