Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 3
Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

Język polski był dobrą bariera do zatrzymywania zagranicznych naukowców. Teraz już go nie używa sie w nauce więc lepeij i łatwiej zachować tożsamość narodową nie będzie.

Bieda tym steruje. Nie ma miejsca przy biurkach i stołach laboratoryjnych bo nie ma na pensje. Bieda wymusiła decyzję o kniecznci pblkowania za grancą. Negatywny wizerunek pomaga zmiejszyć liczbę ludzi którzy coś będą w stanie opublikować.

W pełni podpisuję się pod opinią Swarożyca. Zmusza się nas do publikowania w czasopismach, których właścicielami są wielkie koncerny zagraniczne i dla których jest to biznes. Promują tematy i badania, które są dla nich a raczej dla ich firm i icg gospodarki wygodne. A my zamiast tworzyć własną jakośc, oczywiście nie zamykając oczu na to co wokól, jak idioci blagami o opublikowanie pracy, której i tak nikt nie przeczyta. Co gorsza, praca za którą zapłacił polski podatnik nie będzie dla niego dostępna, bo open access jest albo zwalczany albo trzeba za niego słono płacić.

Mokosz

Polska zdecydowanie przegrywa walkę o przeforsowanie własnej wersji historii i wizji rzeczywistości. O polskich osiągnięciach nikt nic nie wie bo skąd ma się dowiedzieć. Inni piszą naszą historię za nas zgodnie ze swoimi interesami. Przyczyną jest brak tłumaczeń polskich tekstów na angielski i udostępniania ich online. Nie trzeba wcale walić głową w mur i próbować umieszczać tekstów w renomowanych periodykach. Przez 30 lat tzw. wolnej Polski nikt na to nie wpadł, a może nie chciał?

swarożyc

Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

6.png0.png0.png1.png2.png9.png