Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 0
Wyświetla od 1 do 1 z 1 pozycji.

Z poniższego tekstu wynika, ze mamy poważny problem z nauką. który wynika z nierozróżniania osiągnieć naukowych i wynalazku. To co jest przedstawione poniżej nie jest nauką ani wynalazkiem. Brakuje tu słów odkrycie i/lub patent.

Niestety nagrody są przyznane za nic, czyli jest to kpina z prawdziwej nauki.

Poniżej przedstawiam tekst z aktualnego Biuletynu ministra:

"Wicepremier Gowin wręczył najlepszym naukowcom nagrody Prezesa Rady Ministrów

Na czwartkowej uroczystości Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego, w imieniu premier Beaty Szydło wręczył nagrody 44 naukowcom. Za wybitny dorobek naukowy nagrodzeni zostali profesorowie Grzegorz Błaszczyk, Andrzej Borowski, Agnieszka Chacińska, Marek Cyprian Chmielewski, Józef Spałek oraz Bogusław Śliwerski.

Za osiągnięcia naukowo-techniczne wręczono nagrody trzem zespołom badaczy. Pierwszą nagrodę otrzymał zespół pod kierownictwem dra hab. inż. Jana Zawilaka, który opracował energooszczędne silniki synchroniczne wzbudzane magnesami trwałymi. Drugą nagrodę odebrał zespół prof. dra hab. inż. Włodzimierza Choromańskiego za opracowanie systemu zrównoważonego transportu i osobistej mobilności. Trzecia nagroda przypadła zaś zespołowi profesora Mirosława Wielgosia i dra Przemysława Kosińskiego, którzy wprowadzili do praktyki klinicznej w Polsce nowoczesnej techniki wewnątrzmacicznej operacji u pacjentek z wrodzoną przepukliną przeponową. Nagrodzono również dziesięć rozpraw habilitacyjnych i dwadzieścia pięć doktorskich "

wkurzona

Wyświetla od 1 do 1 z 1 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

1.png0.png0.png7.png8.png7.png3.png