Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 5
Wyświetla od 1 do 6 z 6 pozycji.

Tak jak tu było pisane, podwyżki na otarcie łez przed zwolnieniem.

Podwyżki za konkretne dokonania byłaby logiczna np. za publikacje lub prowadzenie zajęć w j. angielskim. Tymczasem nie ma korelacji pomiędzy osiągnięciami a gratyfikacją finansową. Jest za to straszenie, że wylecisz jak nie będziesz publikował, czyli motywowanie poprzez negatywne bodźce.

neurosis

Artykuł w Scopus czy WoS wymaga oprócz pomysłu na badanie znajomości literatury światowej. To wymaga czasu by ją poznać. Czytając jeden artykuł dziennie po 3 miesiącach zna się ich 90. Można zatem. Trzeba chcieć. Innym problemem są terminy i tu jest problem realny.

Cenzura ideologiczną to kwestia problematyczna zgradzam się.

Przepraszam ja się cieszę z podwyżki. Okazało się, że mimpensja skoczyła o wiele bowiem u nas Rektor zrównał wszystkim i jak porównam to okazuję się że miałam jedną z najniższych na wydziale. Dwa w naukach społecznych przepraszam bardzo jest mnóstwo tematów. Trzeba szukać w literaturze światowej niszy i potem już leci. To wymaga zaangażowania nie jest możliwe do zrobienie. Niestety moi koledzy często pracują na 2 lub 3 etatach nauki nie da się wtedy robić. Nauce trzeba oddać czas i basta. Problem jest tu a sporej części osób się nie chce. Obserwuje u siebie. Nikomu nawet się nie chce szukać nic daj gotowca najlepiej albo zrób. Inna opcja może zrobimy razem. W domyśle pomóż. Kazdy ma ręce. Skoro jest to nie możliwe to jak radzą sobie Czesi, Węgrzy, Słowacy, Litwini takie same wymogi...

POPIS rozpętał spiralę żądań płacowych. Porównując podwyżki w nauce z podwyżkami w oświacie widać, że naukowcy relatywnie stracili, czyli zbiednieli. Tymczasem wprowadzono światowe wymagania, co wywołuje nerwicę z powodu obiektywnego braku możliwości wypełnienia takich wymogów w polskich warunkach. W naukach doświadczalnych brakuje pieniędzy a w naukach społecznych istnieje ograniczona liczba pomysłów na teksty oraz cenzura ideologiczna.

neurosis

Wyświetla od 1 do 6 z 6 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

4.png7.png5.png3.png1.png4.png