Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 16
Wyświetla od 11 do 17 z 17 pozycji.

I w ten sposób co 5 lat będą pracownicy stawali wobec pytania "czy dam radę utrzymać tę pracę?

To jest perspektywa optymistyczna. Wymogi konkursowe mogą określać zatrudnienie na czas określony.

Spojrzałem na nowy statut mojej byłej uczelni. "Zatrudnienie na stanowisku adiunkta osoby niemającej stopnia naukowego doktora habilitowanego nie może przekraczać 8 lat". Nie zmienia się nic...pisze:

A gdzie to?

A stare, komunistyczne dziady na uczelniach mają uciechę: nie zmienia się nic, a będą mieć dodatkowy fun z możliwości stawiania wymogów młodszym sami ich nigdy nie spełniając. No i ewaluacja co 4 lata... A jak negat to następne 12 mies. na poprawę. I w ten sposób co 5 lat będą pracownicy stawali wobec pytania "czy dam radę utrzymać tę pracę?"

Gowin chciał zmian w nauce, ale nie docenił siły tego co stare. Potrzebna była reforma w stylu chirurgicznego cięcia, ale skoro PISowska profesura blokowała zmiany to mamy efekt jako mamy. Stare elity zawodu obejdą przepisy lub wyczekają na przegraną PISu a Gowin przejdzie na inne stanowisko.

Spojrzałem na nowy statut mojej byłej uczelni. "Zatrudnienie na stanowisku adiunkta osoby niemającej stopnia naukowego doktora habilitowanego nie może przekraczać 8 lat". Nie zmienia się nic...

IDodam: Istnieje swoboda kształtowania statutów ale przecież nie może on być sprzeczny z Ustawą 2.0. Choć istnieje jedna sprzeczność, na którą zwrócić uwagę trzeba i wręcz należy. Sprzeczność ta dotyczy tego, iż w Ustawie 2.0 jest zapis, że pracownik naukowy powinien wykazać się dorobkiem z konferencji międzynarodowych indeksowanych w Scopus i Wos. Natomiast na mojej uczelni udziela się informacji, że do ewaluacji nie liczą się tego rodzaju konferencje. Zatem ufam i wciąż wierzę, że ktoś mądry pójdzie po rozum do głowy i to sprostuje. Na marginesie obecnie za indeksowana konferencje w przywołanych bazach ma się 5 pkt. Rok temu było to 15. Niestety obecnie tyle. Zgrozo.... świat dziwny się staje. Chyba chodzi o to by sporą część nas z uczelni wyeliminować. U mnie ludzie i tak zgłaszają się na te konferencje bo to jest ufam chwilowy absurd. Bowiem zmiany są dość częste a potem nadążyć za tym, że ktoś skoryguje niedopatrzenie jest trudne.

Przyszła mi właśnie myśl, że statut uczelni nie może być inny i odrębny od przepisów prawa czyli ustawy 2.0. Realnie w żadnym statucie nowym uczelni nie możne znaleźć się zapis, żeby pracować to musisz mieć habilitacje. Przyczyny odmówienia zatrudnienia mogą być inne przykładowo. Mogą byc to wskaźniki klasyfikujące do N0 ale nie habilitacja. Nie trzeba panikować zatem z powodu jej braku.

Wyświetla od 11 do 17 z 17 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png9.png9.png1.png3.png8.png