Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 3
Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

Hm czyli do Rady Naukowej dyscypliny wchodzi 10 osób a nie np. 30 tak jak obecnie? Czyli kto?

Różnie może być są już opóźnienia. Podobno Rady Wydziału znikną a będą te Rady Naukowe o tych samych kompetencjach. Zatem chyba one będą ewentualnie nadawały habilitacje. Tylko w tych Radach Naukowych mogą być doktorzy o znacznym dorobku. Czy u Was też tak jest? I jakie są stosowane lub zapowiadane rozwiązania?pisze:

Ok, a właściwie chodzi tutaj o Radę dyscypliny (~10 osób) powołanej przez nowego dziekana, w której zasiadający doktorzy bedą pozbawieni głosu przy nadaniu stopnia dr hab. Zresztą dzisiaj również tak jest, bo glosują tylko samodzielni pracownicy (tj. habilitowani i profesorowie - co najmniej 12 osób w tym 3 profesorów),

Problem habilitacji jest w tym, czy wymagane jest minimum kadrowe w Radzie Dyscypliny ?

cynik

Różnie może być są już opóźnienia. Podobno Rady Wydziału znikną a będą te Rady Naukowe o tych samych kompetencjach. Zatem chyba one będą ewentualnie nadawały habilitacje. Tylko w tych Radach Naukowych mogą być doktorzy o znacznym dorobku. Czy u Was też tak jest? I jakie są stosowane lub zapowiadane rozwiązania?

Słuchajcie co myślicie na temat tej nawałnicy hab w CK w kwietniu. Uważacie, że Ci ludzie zdążą do października by im.obrcne rady nadawały tytuły naukowe? Na moje oko z info ludzi którzy tam w kwietniu się udało był tam dziki szał w postaci ilości składanych wniosków.

Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

4.png5.png7.png1.png4.png0.png