Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 12
Wyświetla od 1 do 10 z 13 pozycji.

Podręcznik to kompilacja źródeł, ale swoich dla swoich są niezwykle wyrozumiali.

A mnie nurtuje problem podręcznikowych opracowań wskazywanych przez naukowców jako monografie. Takie "dzieła" pisane są także przez samodzielnych a przecież prawo mówi o wniesieniu czegoś do nauki jako kryterium monografii. Dorobek "naukowy" rozmnaża się w ten sposób.pisze:

A mnie nurtuje problem podręcznikowych opracowań wskazywanych przez naukowców jako monografie. Takie "dzieła" pisane są także przez samodzielnych a przecież prawo mówi o wniesieniu czegoś do nauki jako kryterium monografii. Dorobek "naukowy" rozmnaża się w ten sposób.

Dawno mnie na forum nie była, ale widzę ze nadal prowadzicie dyskurs.

Polecam dobry link

http://ekulczycki.pl/warsztat_badacza/jak-recenzenci-oceniaja-w-postepowaniach-habilitacyjnych/

O'can

Przede wszystkim jak część samodzielnych spełnia nowe warunki do habilitacji? Ciągłe zaostrzenia przepisów i wymogów starych nie dotyczą. Środowisko samodzielnych działa na zasadach wewnętrznej korporacji zawodowej przyjmującej do swojego składu na zasadzie pozamerytorycznej. Tak funkcjonują prawnicy w wielu państwach, tzn. wejście do zawodu adwokata uwarunkowane jest pozytywną opinią dotychczasowych członków palestry. W praktyce oznacza to uzyskanie pisemnej rekomendacji przez pewną liczbę czynnych adwokatów. Taką samą rolę spełnia habilitacja. Nie chodzi tutaj o spełnienie pewnych wymogów, ale o uzyskanie akceptacji środowiska dla osoby kandydata.pisze:

Wziąłem i sprawdziłem samodzielnych z mojego Zakładu w bazie PBN. Jeden - zero publikacji. Drugi - zero publikacji. Trzeci - redakcja tomu wydanego w rodzimym instytucie, wstęp do tegoż tomu i recenzowany samo przez się artykuł za lata 2017-2018. Tak długo, jak długo uczelnie będą oceniać pracowników na podstawie liczby wypromowanych doktorantów i magistrantów, postępu w nauce nie będzie. Taka osoba przechodzi przez kolejne oceny pracownika broniąc się wynikami, które należą tak na prawdę do obowiązków pracowniczych (innych zajęć nie prowadzą, te samodzielnie lub prowadzą za nich asystenci). Na świecie ich nazwiska są nieznane. Nie jeżdżą za granicę, chyba że do Grecji. Mierzi mnie to i mam ochotę wyjechać, ale na saksy. Płacę za moje konferencje z własnej, niższej pensji, mimo reformy na zajęcia z magistrantami nie mam szans, mimo że studenci masowo rzucają studia po III roku znudzeni marazmem. Córce każe iść do ekonomika, niech się uczy życia póki młoda.

Przede wszystkim jak część samodzielnych spełnia nowe warunki do habilitacji? Ciągłe zaostrzenia przepisów i wymogów starych nie dotyczą. Środowisko samodzielnych działa na zasadach wewnętrznej korporacji zawodowej przyjmującej do swojego składu na zasadzie pozamerytorycznej. Tak funkcjonują prawnicy w wielu państwach, tzn. wejście do zawodu adwokata uwarunkowane jest pozytywną opinią dotychczasowych członków palestry. W praktyce oznacza to uzyskanie pisemnej rekomendacji przez pewną liczbę czynnych adwokatów. Taką samą rolę spełnia habilitacja. Nie chodzi tutaj o spełnienie pewnych wymogów, ale o uzyskanie akceptacji środowiska dla osoby kandydata.

"Zawyżam poziom i trzeba wyciąć właśnie takich?"

O to właśnie chodzi, aby uwalić wszystkich, którzy przez dupowlaztwo się nie habilitują i mają efekty poza własną piaskownicą, stanowiąc konkurencję dla emeryta, który by chętnie do setki pracował. Po licznych nieprzespanych nocach stwierdzam, że żałuję pracy na uczelni i mocno wątpię, aby rzesze zagranicznych naukowców, które zaprasza minister G. zostały w ogóle dopuszczone przez ustawki do pracy u nas. O dopuszczenie do pracy muszą się ubiegać u polskiego profesora, który pola im nie odda. Apeluję do wszystkich młodych za granicą: NIE wracajcie.pisze:

i co takimi wpisami zmienisz?

"Zawyżam poziom i trzeba wyciąć właśnie takich?"

O to właśnie chodzi, aby uwalić wszystkich, którzy przez dupowlaztwo się nie habilitują i mają efekty poza własną piaskownicą, stanowiąc konkurencję dla emeryta, który by chętnie do setki pracował. Po licznych nieprzespanych nocach stwierdzam, że żałuję pracy na uczelni i mocno wątpię, aby rzesze zagranicznych naukowców, które zaprasza minister G. zostały w ogóle dopuszczone przez ustawki do pracy u nas. O dopuszczenie do pracy muszą się ubiegać u polskiego profesora, który pola im nie odda. Apeluję do wszystkich młodych za granicą: NIE wracajcie.

"Zawyżam poziom i trzeba wyciąć właśnie takich?"

O to właśnie chodzi, aby uwalić wszystkich, którzy przez dupowlaztwo się nie habilitują i mają efekty poza własną piaskownicą, stanowiąc konkurencję dla emeryta, który by chętnie do setki pracował. Po licznych nieprzespanych nocach stwierdzam, że żałuję pracy na uczelni i mocno wątpię, aby rzesze zagranicznych naukowców, które zaprasza minister G. zostały w ogóle dopuszczone przez ustawki do pracy u nas. O dopuszczenie do pracy muszą się ubiegać u polskiego profesora, który pola im nie odda. Apeluję do wszystkich młodych za granicą: NIE wracajcie.

Dotychczasowy model habilitacji urągał zasadom demokratycznego państwa prawa i podważał zaufanie obywatela do polskiego systemu demokratycznego. W zakresie pewności obrotu prawnego podstawową wadą systemu jest brak możliwości podważenia decyzji Rady co do meritum. Jest to niezgodne z podstawowymi zasadami państwa demokratycznego, które głoszą możliwość odwołania od decyzji organu. Możliwość odwołania ogranicza się do naruszenia procedury. Czyli przy czterech pozytywnych recenzjach dorobku i rozprawy habilitacyjnej Rada w sposób niepodważalny może odmówić nadania stopnia doktora habilitowanego a przy dwóch negatywnych zewnętrznych recenzjach może nadać stopień.

Odpowiedź dla arki:

"Przy habilitacji patologicznej padają wartościowe osoby, a miernota awansuje.

Odsetek nadanych habilitacji powinien być odwrotny, tj. 10% - na TAK, a 90% - powinno być na NIE."

OK, widzę te fałszywe ustawki i jak barachło zyskuje tytuł.

Jestem autorem patentów serca technologii, którą opisałam w monografii habilitacyjnej

(https://www.researchgate.net/publication/267544218_Katalityczne_utlenianie_metanu_z_powietrza_wentylacyjnego_kopaln)

a prace realizowałam w ramach projektu opisanego na stronie ptumk.umcs.lublin.pl

Czy za opracowanie serca technologii która jest komercjalizowana nie zasługuję na uznanie dorobku w naukach technicznych technologia chemiczna?

Zgłaszam CK patologie mojej oceny piąty rok i nic?

Tylko prawnicy widzą proceduralne błędy organów, które mnie oceniają?

Dziekan w 2014 r. zarzucał autoplagiat i ukrył ten fakt, a w 2018 zeznaje na prokuraturze że nikt mi tego nigdy nie zarzucał, choć protokół jasno wskazuje!

CK o tym wie i nie umie policzyć prawidłowo wyniku głosowania 7 osób? Przypadkiem nie zna prawa głosowania KH?

CK od 30.10.2017 r. ma dokonać kontroli rady wydziału, ale nie wykonało jeszcze nic!

CK przenosi na inną radę wydziału postępowanie, a ta oddaje głos recenzentce, która broni swojej RW kolejnym kłamstwem że nigdy nie wskazałam co jest nowością w moim dorobku, a patenty nie wnoszą nic nowego bo bazują na danych podręcznikowych? Dziekan nowej rady zna dokumentację i słucha bez sprzeciwu jak recenzentka mówi nieprawdę! Doskonale wie o patentach, liście gratulacyjnym za opracowanie innowacyjnej technologii i ocenie potencjału komercjalizacji technologii przez NCBiR! I nic!!! To dzieje się na Śląsku a technologia jest szansą rozwiązania problemu emisji metanu z kopalń węglowych!

Szopka czy rzetelna ocena?

Uzupełnię zakładkę Beata Stasińska to będzie się z czego pośmiać!

Limit czasu zatrudnienia wycina wartości z nauki nim zdążymy doprosić się o rzetelność oceny!

Co mam powiedzieć? Zawyżam poziom i trzeba wyciąć właśnie takich?

Gdy przedstawiciel instytucji publicznej kłamie CK to tylko sąd może stanąć za habilitantem?

Co w tej sprawie robi CK, MNiSW oraz Centru Oceny Administracji?

Umywa ręce, bo profesor się nie myli, a habilitant nie ma prawa dyskutować!

Polecam nagrania moich rozmów z CK (zakładka Beata Stasińska) z 2.02.2018 i 17.12.2018 (niebawem się pojawi)

Beta

Wyświetla od 1 do 10 z 13 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png4.png9.png7.png2.png7.png