Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 44
Wyświetla od 1 do 10 z 45 pozycji.

Wszystkie polskie maja 80 punktow - jest lista

Teraz nie będzie współautorstwa bo to obniża wartość liczby N. Zysk finansowy dla Państwa będzie bardziej polegał na zmniejszeniu liczby nowych młodych pracowników wchodzących do nauki niż na zwalnianiu starszych. Żaden promotor nie ma obecnie czasu na przekazywanie wiedzy czy to studentom czy doktorantom i wspólne publikowanie. Każdy walczy o swoje przetrwanie. Jest takie zbywanie wzajemne ludzi z jakimś tam resztkowym znaczeniem słowa respect.pisze:

Dalej będzie dopisywanka, jak opublikujesz za 100 lub więcej punktów to liczba punktów się nie dzieli

Wszyscy o tym wiedzą, że tak to działa, a studenci wymieniają tego asystenta jako promotora. Pozostali prowadzą zajęcia dodatkowe dla magistrantów, których by sami nigdy nie zaproponowali. Asystent się boi i nie poda do sądu. Powinny to badać jakieś komisje uczelnianie. A młody asystent, który podpadł, nie dostaje po habilitacji swoich magistrantów, tylko prowadzi nudne zajęcia, na które mu się nikt nie zapisuje.

Prowadzenie zajęć za kogoś bez odpowiedniej dokumentacji to w sensie prawnym wyłudzenie pieniędzy przez wysługującego się asystentem lub doktorem. To trzeba jakoś dokumentować i w razie prób zwolnienia podać do prokuratury. Tylko takie działania mogą ukrócić proceder.

Konferencja międzynarodowa kosztuje pół pensji - bilet lotniczy plus pobyt Należy doliczyć koszt przeczytania artykułu przez nativea To u nas nie finansuje BST są inne cele

Ciągle muimy żyć ze świadomością że:

1: jest okreslona liczba godzin w siatce dydaktycznej której nie można przekroczyć

2: jest okreslona liczba milionów na naukę której nie można przekroczyć

no i teraz doszło

3: jest ustawa która mówi ile ma być wyników i w jakiej formie w ciągu określonego czasu - czyli sito

4 Uczelnie dodają jeszcze progi punktacji dla publikacji aby można było prowadzić badania

Jak można wymagac wysokopunktowanych publikacji jeżeli nie ma na to srodków w państwi8e.

Ktoś z góry założył czarny scenarium dla polskich uczelni.

My mamy granty, a jak grzecznie proponujemy emerytowi udział, to się obraża, ponieważ nie on wpadł na ten pomysł, i podważa nasze kompetencje stosując np. mobbing

Powodzzenia życzę w zdobyciu grantu z IH poniżej 20.

Raczej młodzi się cieszą, że będą publikować samodzielnie bez dopisywania nazwisk, jak było mówione na tym portalu. Asystenci zasuwają na zajęciach profesorów za darmochę, aby nie podpaść.

Teraz nie będzie współautorstwa bo to obniża wartość liczby N. Zysk finansowy dla Państwa będzie bardziej polegał na zmniejszeniu liczby nowych młodych pracowników wchodzących do nauki niż na zwalnianiu starszych. Żaden promotor nie ma obecnie czasu na przekazywanie wiedzy czy to studentom czy doktorantom i wspólne publikowanie. Każdy walczy o swoje przetrwanie. Jest takie zbywanie wzajemne ludzi z jakimś tam resztkowym znaczeniem słowa respect.

Wyświetla od 1 do 10 z 45 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png4.png4.png6.png2.png1.png