Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 12
Wyświetla od 1 do 10 z 13 pozycji.

Jaka lokalna? Rektor może zwolnić każdego, kto nie przynosi efektów. Aby mu statystyk nie popsuł przy ewaluacji.

U nas jest to samo. Absurd: koleżanka była w ubiegłym roku na zwolnieniu ciążowym i to jej przesunęło rotację. Inna była w 2013 r. i jej nie przesuwa, bo nowy statut wszedł w 2014 r.

U mnie określa statut czas do 2021 roku. Jedna rzecz jest w tym zapisie absurdalna, że okres urlopow jest do tyvh 8 lat wliczany. Czyli jak ktoś był na zrowotnym to musiał pracować. Druga kwestia 8 lat to jest mało na pracę twórczą czasem.

Tu jest pytanie o ewaluacje.

tak traktuje Polak Polaka:

http://konstytucjadlanauki.gov.pl/sprawy-pracownicze-najczesciej-zadawane-pytania

Czy zniesienie obowiązku habilitacji dotyczy od 1.10.2018 r. wszystkich pracowników naukowo-dydaktycznych bez względu na datę ich zatrudnienia, czy też obowiązuje jedynie te osoby, które zostaną zatrudnione na uczelni, począwszy od momentu wejścia w życie nowej ustawy?

Do umów o pracę obowiązujących w dniu wejścia w życie Konstytucji dla Nauki oraz zawartych do 31 grudnia 2018 roku w kwestii obowiązku uzyskania habilitacji stosuje się do dnia 30 września 2020 roku przepisy dotychczasowe.

Okres zatrudnienia na stanowisku asystenta osoby nieposiadającej stopnia naukowego doktora oraz okres zatrudnienia na stanowisku adiunkta osoby nieposiadającej stopnia naukowego doktora habilitowanego, a także warunki skracania i przedłużania oraz zawieszania tych okresów określa statut, z tym, że zatrudnienie na każdym z tych stanowisk osoby nieposiadającej stopnia naukowego doktora lub doktora habilitowanego nie może trwać dłużej niż osiem lat.

???

Czy cokolwiek więcej jest wiadomo?

Natąpiło zniewolenie polskiej nauki przez zagraniczne wydawnictwa.

No tak teraz rozumiem. Coś mi się obiło o uszy na temat ewaluacji nie tylko uczelnii ale i każdego pracownika. Nie wiem nie mam zdania. Może neutralna ocena każdego byłaby ok. Zatem ucieki na niewiodące dyscypliny nic by nie dało i akurat to byłoby słuszne. Bo wszyscy powinni równo pracować a nie tylko Ci z wiodących dyscyplin. Wieczne wakacje są na emeryturze a nie dla wybranych.

Teraz to zrodzi się patologia w polskiej nauce. Wynika ona z konieczności opubliowania pracy a nie złożenia do druku. Czyli zagraniczny wydawca jest dla polskiego naukowca Bogiem. Myślę że ta cała oprawa prawna, która teraz w polskiej nauce ma miejsce nie wzięła tego po uwagę.

niewolnik

Wyświetla od 1 do 10 z 13 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png7.png2.png3.png1.png9.png