Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 9
Wyświetla od 1 do 10 z 10 pozycji.

i kwiczy: "to my jesteśmy elitą! My! Wy nie macie habilitacji!"

"Paradoks etyczny"???? A cóż to za nowomowa? Korupcja, kumoterstwo, kolesiostwo, układy - przecież na tym stoi "nauka polska"! pisze:

raczej "leży nauka polska"

cynik

Też wydaje się to niezrozumiełe dlaczego publikacje są takie ważne w ocenie wnioskodawców. Publikacja jest niczym innym jak darmowym dzieleniem się swoimi pomysłami. I kto więcej przekaże społeczeństwu za darmo ten dostaje większy impakt faktor. Czyli jest większym luzerem.

Kiedyś mój kolega powiedział że o naszej nauce napiszę książkę. Czy zrealizuje groźbe nie wiem bo sam dziś jest profesorem.pisze:

Może gdy będzie na emeryturze... Bo nawet jeśli jest belwederski to będzie przecież podlegał ewaluacji, będzie miał doktorantów...

Kiedyś mój kolega powiedział że o naszej nauce napiszę książkę. Czy zrealizuje groźbe nie wiem bo sam dziś jest profesorem.

Hm...

"Paradoks etyczny"???? A cóż to za nowomowa? Korupcja, kumoterstwo, kolesiostwo, układy - przecież na tym stoi "nauka polska"!

Najgorsze jest to, ze słabe wnioski uzyskują sfinansowanie, a dobre nie. Czy nie jest to paradoks etyczny?

O'can

My mamy dziwną mentalność po prostu. I tej.mentalności się wyzbyć. ..

To jest absurd aby wnioski grantowe urastały do rangi epopei typu "Pan Tadeusz". Tracenie czasu na cudowne i idealne wnioski, które potem leżą w koszu jest wynikiem biedy naszego kraju.

Wyświetla od 1 do 10 z 10 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

3.png6.png5.png7.png6.png4.png