Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 16
Wyświetla od 11 do 15 z 15 pozycji.

Tylko, że tu nie chodzi o nazwisko ale o zmiany, nie ważne kto je wprowadzi byleby były dobre nie trwały 10 lat. W sumie to ja bym czekała 20 bo 10 już czekam a mam perspektywie kolejnych 10 to mnie emerytura zastanie.

Hm

Gowin może sobie różne rzeczy mówić, ale Gowin nie jest nieusuwalny ze stanowiska.

pan vigo

Pamiętam jak na jeden z konferencji spotkałam człowieka z rządu, który w 2007 roku zapewniał mnie, że habilitacji nie będzie i mam absolutnie jej nie będzie. Mamy 2016 i prawie 2017 i Pan Gowin mówi o perspektywie 10 lat czyli dla mnie nigdy :( rozumiałabym plan 4 letni ale 10 to bez sensu.

Niestety

Czyli, byle dotrwać do kolejnych wyborów... A wyborcy mają nadzieję, że tego pana jako ministra już więcej nie zobaczą!

pan vigo

http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/1677088

"To jest osobna sprawa, to jest pytanie o przyszłość habilitacji. Rzeczywiście habilitacje w Polsce są takim reliktem czasów PRL, prawie nigdzie na świecie habilitacje już nie istnieją, o ile w ogóle istniały. Ale też chcę powiedzieć otwarcie – nagła, taka raptowna likwidacja habilitacji doprowadziłaby do pogłębienia spadku poziomu polskich uczelni, dlatego proces reform, które w tej chwili wydyskutowuję ze środowiskiem akademickim, bo nie chcę... od początku mówiłem, że nie będę tych zmian narzucał, chcę po przez dialog ze środowiskiem akademickim i wewnątrz środowiska akademickiego dopracować się takiego optymalnego i akceptowalnego modelu nauki, modelu uczelni. Otóż te zmiany będą rozłożone na szereg lat i wkrótce, czyli we wrześniu 2017 roku, zadecydujemy wspólnie, jaki będzie ten model kariery akademickiej, czy habilitacje powinny przetrwać, czy docelowo powinny " 10 lat czyli nigdy tak myślę ale może

Znależiona

Wyświetla od 11 do 15 z 15 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png6.png4.png6.png2.png1.png