Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 8
Wyświetla od 1 do 7 z 7 pozycji.

Ukazała się książka obalająca mit Piłsudskiego i sanacji jako zbiór referatów z konferencji naukowej z udziałem wielu profesorów.

„PIŁSUDSKI I SANACJA – PRAWDA I MITY”

Sprawa ma nie tylko historyczny wymiar, ponieważ partia rządząca używa aktywnie mitu Piłsudskiego i piłsudczykowskiej Polski w swojej polityce historycznej. Polityka ta polega m.in. na gloryfikowaniu Piłsudskiego, wzbudzaniu nienawiści do Niemiec i Rosji oraz przemilczaniu zbrodni OUN-UPA. Wszystko to wpasowuje się dokładnie w bieżące plany polityczne: budowanie międzymorza w opozycji do Niemiec i Rosji.

plusy dodatnie

Szkoda, ze rząd nic nie robi w sprawie państwa

Arek

Popieram budowę państwa polskiego od początku. Ratujemy Polskę, naszą Polskę.

O'can

Kolorowi zanim pokonają białych są zjednoczeni w tej rywalizacji głównie o pracę i zajmowanie miejsca na ziemi w różnych krajach demokratycznych. Dopiero jak wygrają z białymi wspólnymi siłami zaczą rywalizację pomiędzy sobą.

praktyka

Biały człowiek jest gwarantem cywilizacji, a jego inteligencja pozwala na rozwój, czego nie mają "kolorowi". Poza tym to biały człowiek przejmuje nowe obszary (USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Argentyna itp). Militarnie biały człowiek ma zdecydowaną przewagę.

Polska jest bardzo słabym krajem z powodu komunizmu i braku inteligentów. Nasza racja stanu wymaga szybkiej dekomunizacji i ściągniecie polskiej inteligencji zagranicznej.

Szybka dekomunizacja pozwoli zaoszczędzić pieniądze i przeznaczyć na zakup uzbrojenia. Proste oszacowanie daje dodatkową kwotę z dekomunizacji w ciągu ostatnich 28 lat rzędu ~800 miliardów. Jak widać dekomunizacja pozwoli za zakup dobrej broni. Dzisiaj zamiast uzbrojenia mamy komunistów zdrajców Polski i folksdojczów.

Rząd PiS-u czy PO się nie liczy, bo Amerykanie wiedzą ze są to komuniści.

Trzeba budować państwo Polskie od początku, ponieważ mamy naród ale nie mamy państwa.

Patriota

To bardziej biały człowiek przegra z kororowymi. Niemcy, Francja, Belgia, Holandia i Szwecja to jest łup dla Muzułmanów. Pilnują żeby Indie i Chiny tu nie dotarły zanim oni przejmą władzę. Wojna już jest między Muzułmanami i Hindusami i Chińczykami bo biali to już są na wymarciiu.

Ameryka Północna i Wielka Brytania to łup dla Indii i Chin. A nasz kraj niewiele znaczył i znaczy w tej wojnie o przejęcie ziemi.

kwestia czasu

Polityka PISu opiera się na założeniu bezwzględnego zwycięstwa USA i podtrzymaniu jednobigunowego świata. Polska jako wyrobnik USA miałaby przewodniczyć Międzymorzu i stać się lokalnym mocarstwem z nadania jankesów.

Co się jednak stanie jeżeli USA nie wygrają? Padniemy łupem Rosji i Niemiec. My się nie ubezpieczamy na taką ewentualność. Polityka to sztuka analizowania różnych opcji i koncepcji. Mądry rząd wyczekiwałby na to kto zwycięży a na razie starał się żyć ze wszystkimi pokojowo i zarabiał na handlu. Przykładowo North Stream jest wynikiem dogmatycznego podejścia Polski w sprawie rurociągów, co skutkowało brakiem zgody na ominięcie Ukrainy. W rezultacie straciliśmy potężne pieniądze na przesyle a Niemcy i Rosja i tak zrobiły swoje. Teraz Niemcy proponują nam podłączenie się do North stream przez byłą NRD.

tylko cyniczne podejście do polityki może nas urat

Wyświetla od 1 do 7 z 7 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png9.png7.png7.png2.png9.png