Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 29
Wyświetla od 21 do 30 z 30 pozycji.

Dzięki Patriota piszesz ciekawe posty

administrator

vide: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

.

Zdaniem ministerstwa, nowa Ustawa 2.0 doskonali Polską Naukę m.in. poprzez:

"nowy model skutecznego zarządzania uczelniami"

Komentarz: Nowy model zarządzania uczelniami wprowadza selekcję nauczycieli poprzez częściową dezubekizację z pominięciem dekomunizacji oraz ich dzieci tzw. dzieci resortowych. Nie następuje zerwanie z komunistyczną przeszłością uczelni i rozliczenie prawne np. weryfikację fałszywych i wyłudzonych stopni i tytułów naukowych, czyli uznanie ich awansów. Ustawowo brak zakazu sprawowania funkcji na uczelniach przez komunistów. Z przesłanek przyczynowo-skutkowych wynika, że ministerstwo zalegalizowało fałszywe i wyłudzone awanse komunistyczne oraz komunizm na uczelniach czyniąc je normą prawną.

Patriota

Przecież tą ustawę poparli rektorzy i pisali prawnicy ze stopniami i tytułami naukowymi, czyżby żaden z nich nie rozumiał nauki. Ministerstwo powinno poważnie się zastanowić na poziomem nauki na uczelniach, bo wygląda to bardzo źle.

cynik

Forma przygotowywania ustaw jest przestarzała, ale dlaczego brakuje ekspertów znających się na nauce. Jeśli się bardziej wczytuje w ustawę to zaczyna wglądać niemądrze.

Dzięki za umieszczenie mojego posta na facebook'u

Patriota

Gaszenie pożaru w szkolnictwie wyższym i nauce benzyną, przekształciło się w ustawie - w gaszenie nitrogliceryną. Bardzo dziwne jest, że podpisana ustawa nic nie mówi nt nauki na uczelniach, ba chyba ustawodawca zapomniał o takim pojęciu jak nauka. Po dwuletnich konsultacjach i konferencjach taka wpadka. Co zrobi ministerstwo z tą poważną wadą w ustawie.

pisze:

Post ten został uznany za interesujący i Zespól Fundacji Nauka Polska opublikowano go na facebook'u https://web.facebook.com/pg/naukapolska.eu/posts/?ref=page_internal

administrator

Forma przygotowywania ustaw jest przestarzała. Nie nadąża z duchem czasu i rozwoju informatyki i elektroniki. Następnym razem może lepiej będzie mailami rozsyłać poszczególne punkty ustawy w formie referendum. Może jeszcze szczegóły techniczne trzeba rozwiązać związane z uczciwością głosowań drogą mailową, ale pomysł chyba trafiony.

Problemem naszych uczelni jest brak porządnej nauki na uczelniach, co potwierdza to podpisana Ustawa 2.0. Poza tym nasz doktorat jest raportem z wykonanych badan, który przy Doctorate (e.g. PhD) stanowi jego początek. Profesor belwederski nie posiada wiedzy i artykułów na tym poziomie. Wynika stad, ze pseudonaukowcy naszych uczelni boją się konfrontacji z nauką światową, co przewiduje również nowa ustawa.

Zly

Patrioto, najważniejsi naukowcy mają w ten czy inny sposób płacone za opowiadanie głupot. Siedzą w think tankach, fundacjach, ciałach doradczych, instytutach wszelkiej maści. Prawie wszystkie takie organizacje mają sponsorów, którzy pilnują, aby profesura utrzymywała właściwy kurs. Jeżeli chcesz zrobić większą karierę nie masz wolności wypowiadania się. Prawdziwi naukowcy pozostają zmarginalizowani, ponieważ mówią prawdę niewygodną dla możnych tego świata. Wielu z takich naukowców już wyleciało z pracy lub odsiaduje wyroki więzienia. Przechodzą z czasem na blogerstwo lub piszą dla pozarządowych portali internetowych, ponieważ nie mają lepszej możliwości rozprzestrzeniania swoich poglądów. I to wszystko dzieje się także w uznanych demokracjach, a nie tylko w tzw. państwach reżimowych.

$%

Gaszenie pożaru w szkolnictwie wyższym i nauce benzyną, przekształciło się bezprawnie w ustawie gaszone nitrogliceryną. Bardzo dziwne jest, że podpisana ustawa nic nie mówi nt nauki na uczelniach, ba chyba ustawodawca zapomniał o takim pojęciu jak nauka. Po dwuletnich konsultacjach i konferencjach taka wpadka. Co zrobi ministerstwo z tą poważną wadą w ustawie.

Patriota

Wyświetla od 21 do 30 z 30 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

4.png7.png4.png7.png8.png4.png