Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 29
Wyświetla od 21 do 22 z 22 pozycji.

Patrioto, najważniejsi naukowcy mają w ten czy inny sposób płacone za opowiadanie głupot. Siedzą w think tankach, fundacjach, ciałach doradczych, instytutach wszelkiej maści. Prawie wszystkie takie organizacje mają sponsorów, którzy pilnują, aby profesura utrzymywała właściwy kurs. Jeżeli chcesz zrobić większą karierę nie masz wolności wypowiadania się. Prawdziwi naukowcy pozostają zmarginalizowani, ponieważ mówią prawdę niewygodną dla możnych tego świata. Wielu z takich naukowców już wyleciało z pracy lub odsiaduje wyroki więzienia. Przechodzą z czasem na blogerstwo lub piszą dla pozarządowych portali internetowych, ponieważ nie mają lepszej możliwości rozprzestrzeniania swoich poglądów. I to wszystko dzieje się także w uznanych demokracjach, a nie tylko w tzw. państwach reżimowych.

$%

Gaszenie pożaru w szkolnictwie wyższym i nauce benzyną, przekształciło się bezprawnie w ustawie gaszone nitrogliceryną. Bardzo dziwne jest, że podpisana ustawa nic nie mówi nt nauki na uczelniach, ba chyba ustawodawca zapomniał o takim pojęciu jak nauka. Po dwuletnich konsultacjach i konferencjach taka wpadka. Co zrobi ministerstwo z tą poważną wadą w ustawie.

Patriota

Wyświetla od 21 do 22 z 22 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png4.png4.png6.png1.png7.png