Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 16
Wyświetla od 11 do 16 z 16 pozycji.

Jak ma być innowacyjność, skoro w "nauce polskiej" nie toleruje się żadnej oryginalności, żadnej nowatorskiej myśli, żadnej innowacyjności. Ludzie mają potwierdzać geniusz swoich patronów, którzy dysponują zasobami i w pełni decydują o karierze młodszych pracowników. Chyba naprawdę lepiej świnie hodować gdzieś na Mazurach.

Należy pamiętać, że na przełomie lat 90 (1989-90) państwo polskie zbankrutowała. Takie kryzysy przezywali również Stany Zjednoczone np. w 1929 r, gdzie dolar nie był jeszcze walutą światową. Po tych wybrykach w Polsce doszli do glosy homo sovieticus-y, którzy uczynili kraj kolonialny. Obecna rząd homo sovieticus PiS-u kontynuuje "rozbierduchę" państwa.

My jesteśmy narodem głupców, bo wszędzie rządzą głupole i złodzieje homo sovieticus. Dopóki rządzą oni państwo Polskie będzie tylko teoretyczne nie wspominając o nauce.

Etyk

Odroczonym w czasie skutkiem polskiego cudu gospodarczego z lat 90 XX w. jest gnębienie przedsiębiorców ZUSem, brak rąk do pracy i najniższe w państwach OECD emerytury. Powojenny wyż demograficzny przechodzi na emerytury a młodych brakuje, bo się nie urodzili a 2 miliony z nich pracuje za granicą. W rezultacie stopa zastąpienia w Polsce jest śmiesznie niska. dodając do tego niskie płace otrzymamy emerytury trzykrotnie niższe niż w Czechach i ośmiokrotnie niższe niż w Niemczech. To też trzeba uwzględnić przy ocenach "cudu" gospodarczego zaaplikowanego nam przez polityczno-biznesowe elity Zachodu.

Gierek lepszy od styropianów

Amerykanie są silni pod względem naukowym, a w szczególności rozwijają technologie i innowacyjność poprzez finansowanie nauki na poziomie 4% PKB. Można powiedzieć, ze w Polsce mamy diametralnie inne podejście do nauki, które jest oparte na pseudo-badaniach i braku innowacyjności w gospodarce.

O'can

Dzisiaj mija 29 rocznica niesławnego "obalenia" komunizmu. Elita doradców Solidarności bez wykształcenia kierunkowego zgodziła się na „reformy wolnorynkowe” w Polsce, które zniszczyły polski przemysł (12 potęga przemysłowa świata w 1979 r.). To jest właśnie zdrada okrągłostołowa. Robotnicy walczyli o lepsze jutro a tymczasem nagle zlikwidowano 5 milionów miejsc pracy dla robotników. Pogorszyło się a miało się poprawić. Prof. Kieżun w książce „Patologia transformacji” pisze o tym i stwierdza, że byli ekonomiści zdający sobie sprawę ze zbliżającej się katastrofy, ale nikt ich nie słuchał, ponieważ zostali zmarginalizowani. Zapadły polityczne decyzje w sprawie, oczywiście brały w tym udział czynniki "naukowe" z Zachodu.

Twardogłowi chińscy komuniści wiedzieli jak reformować gospodarkę i wygrali z nami.

nieneoliberalny ekonomista

Powszechnie wiadomo, że najmocniejsza jest nauka w USA. jednak z drugiej strony tam tworzy "naukę" za pieniądze największa liczba naukowców. Wystarczy wspomnieć o rozmnożonych think tankach, które są finansowane często przez prywatne pieniądze w celu uzyskania wyników badań popierających interesy pewnych grup, np. biznesu. Naukowe są poglądy wspierające interesy Stanów Zjednoczonych lub transnarodowych korporacji. Powszechnie wiadomo, że ekonomista nie popierający neoliberalnego kapitalizmu nie zrobi w USA żadnej kariery. Amerykanie także uzależniają od siebie naukowców i decydentów poprzez granty i pracę na rzecz fundacji. Oto cała tajemnica potęgi amerykańskiej "nauki".

rezydent

Wyświetla od 11 do 16 z 16 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png5.png1.png9.png9.png0.png