Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 3
Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

Najpoważniejszym dowodem braku elit jest mord w Katyniu.

patriota

To co piszecie to prawda, fakt, ze obecnie Polska nie posiada żadnych elit, a to co jest można nazwać homo-sovieticus lub krótko niewykształconą żydo-komuną.

O'can

Po wyniszczeniu elit Polski przedwojennej nauka w naszym kraju została zasiedlona od 1944 r. przez obce nacje w znacznym stopniu. Często dopiero odnalezienie prawdziwego nazwiska "luminarzy" i nie tylko polskiej nauki pozwala ocenić z kim się ma do czynienia.

Odnośnie habilitacji może to skutkować zakulisowym eliminowaniem habilitantów, którzy godzą swoją twórczością w interesy przedstawicieli mniejszości. Na przełomie lat 80 i 90 XX w. utrącano za krytykę ZSRR i ustroju komunistycznego. Teraz wchodzą w grę inne nacje i interesy. Jest to jedno z ważniejszych kryteriów dla adiunktów myślących o habilitacji. Publikacji godzących w interesy mniejszości lepiej dla bezpieczeństwa nie wykazywać w dorobku.

qumający

Tutaj słychać narzekania na postkomunistów, którzy często wywodzą się z narodu rosyjskiego a ich ojcowie przybyli do Polski jako tzw. matrioszki z LWP. Ale problemu nie można ograniczać do jednej nacji. Mamy w Polsce naukowców, których twórczość popiera interesy narodów, z których się wywodzą. Zachodzi także prawdopodobieństwo, że konkursy są ustawiane także pod ich ziomków. W ten sposób tworzą się silne grupy lobbingowe w ramach nauki mogące wpływać na proces polityczny w Polsce. Grupy takie mogą działać na niekorzyść państwa polskiego, także poprzez uczestnictwo w oficjalnych gremiach lub think tankach.

Polak uciśniony we własnym państwie

Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

1.png0.png0.png7.png8.png9.png0.png