Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 282
Wyświetla od 41 do 50 z 283 pozycji.

Znam ludzi z habilitacjami nawet bez znaczącej liczby cytowań w gogle scholar.

"chory jest cały system, na którym oparte jest szkolnictwo wyższe. Tkwi ono w epoce feudalizmu, a uczelnie to organizacje paramafijne.

- Jeśli tego systemu nie zburzy się do fundamentów i nie stworzy od podstaw nowego, na wzór anglosaski, to nadal pozostaniemy kolonią"

http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/polska/6120-dlaczego-plagiatorzy-wygrywaja-cz-2-studenci-poszli-na-latwizne-najnowsze-slajd-kafelek.html

Ania

zerowy dorobek w Scopusie i habilitacja przed nazwiskiem

,

W Polsce naukowiec może łączyć etaty na uczelni z innymi etatami pozanaukowymi. Wiadomo, że to fikcja. W Niemczech kobiety naukowcy rzadko mają rodzinę z dziećmi, ponieważ nie wystarczyłoby czasu i energii na te dwie funkcje. U nas łączy się dwa etaty na uczelni z dodatkowym z jakimś sądzie lub w parlamencie. Pieniądze podatników wypływają a elita używa życia.

pixel

Zatroskanych o los "polskiej nauki" po marginalizacji znaczenia habilitacji zapytam retorycznie: czy może być jeszcze gorzej niż jest teraz? Czy warunki pracy i wynagrodzenia mogą być jeszcze bardziej upokarzające?

Popatrzcie sobie na ranking szanghajski i porównajcie sobie gdzie są polskie uczelnie, a gdzie brazylijskie, saudyjskie, chińskie, rosyjskie czy nawet czeski Uniwersytet Karola (nie mówiąc o uczelniach amerykańskich). A pycha wśród polskich profesorów jakby co najmniej byli noblistami.

prof. dr hab. Bernacki i prof. dr hab. Terlecki obecnie zabierają się za poprawianie Ustawy 2.0. Obydwaj zajmują się zawodowo polityką a w tym czasie ich habilitacja pracuje naukowo. Dlatego chcą wzmocnienia habilitacji i chyba tylko o to im chodzi. Czy oni kiedykolwiek widzieli jak wygląda nauka i naukowcy w innych państwach, gdzie często doktor mający mniej niż 35 lat zostaje profesorem, a naukowcy nie zajmują się polityką bo nie mają na to czasu

O tym czy ktoś jest dobrym naukowcem czy nie świadczy jego dorobek naukowy, a tego ani widu ani słychu w Scopusie. Habilitacja jednak przed nazwiskiem jest i ona wszystko tłumaczy, można spokojnie zajmować się polityką

q

Bądźmy poważni, pana Biernackiego nic nie łączy z nauką. To zwykły anty-naukowiec, bo jako mgr w 1988 został wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego.

https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82odzimierz_Bernacki

Zly

w bazie Scopus prof. W. Bernacki ma pokaźny dorobek, jest to dobry wzór do naśladowania i słusznie broni habilitacji

v

Ta ustawa jest niemądra i niezgodna ze zdrowym rozsądkiem. Ustawa jest wielką lipą, a na sfałszowanych awansach brak jest nauki, zresztą ów ustawa pomija naukę. Po co Polakom uczelnie komunistyczne i chyba stać nas na uczelnie w stylu Zachodnim.

Wojtek

Prezes PIS Jarosław Kaczyński w 100% popiera Ustawę 2.0

http://prostozmostu24.pl/kaczynski-zaoral-tvn-jednym-zdaniem-wideo/

j

Wyświetla od 41 do 50 z 283 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

6.png4.png1.png6.png0.png8.png