Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 14
Wyświetla od 1 do 10 z 15 pozycji.

Ocan Zgredek nie musi nikomu przedstawiać nic ma wystarczająco duży dorobek i co najważniejsze wie co mówi. Miłego dniapisze:

Ok ! nie ma sprawy, przyjmuje to do wiadomości

pozdrawiam

O'can

Skoro Mlody zmierzasz do analizowania naukowców, a właściwie nauki, to sprawdź jakie są osiągniecia naukowe naukowców. Nowa ustawa z 21 kwietnia 2017 r. proponuje dwa pojęcia: osiągnięcie naukowe i osiągnięcie oraz dziwne trzecie pojęcie inżynierskie "otrzymanie" PRZY DOKTORATACH.

Pierwsze z wymienionych osiągnięć jest pojęciem naukowym, a drugie -nie. Nowa ustawa zdecydowanie obniża poziom doktoratów, Twój również.

Arki

Do Młody katastrofa jednym słowem?

Scopus: wejście do bazy

Baza abstraktowa i cytowań indeksująca ponad 19500 tytułów czasopism naukowych ponad 5000 międzynarodowych wydawców, a także materiały konferencyjne i serie wydawnicze. Obecnie w bazie znajduje się 47 mln rekordów, w tym 26 mln rekordów od 1996 roku, 21 mln rekordów sprzed 1996 roku, przy czym najstarsze rekordy pochodzą z 1823 roku. Scopus zawiera także 435 mln źródeł internetowych oraz informacje o 23 mln patentów. Zakres tematyczny bazy: nauki przyrodnicze, nauki medyczne, fizyka i dziedziny pokrewne, nauki społeczne i humanistyczne..."

http://www.ciniba.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=76%3Ascopus&catid=15%3Abazy-danych&Itemid=14&lang=pl

Przeczytałem ostatnio o poluzowaniu kryteriów z udziałem tytularnych profesorów od których wymaga się tylko zgodności dziedziny zamiast dyscypliny. Po tym "numerze Gowina" profesorowie mogą zasiadać we wszystkich komisjach.

Minister Gowin ma problemy intelektualne i nie potrafi zrozumieć prostej analizy.

Pani Joanno na razie nie mam czasu, bo kończę pisanie pracy doktorskiej.

Mlody

Ocan Zgredek nie musi nikomu przedstawiać nic ma wystarczająco duży dorobek i co najważniejsze wie co mówi. Miłego dnia

Zgredek naukowiec

Proszę nie pisać takich rzeczy nasze nauki to tak ale nie nauki społeczne i humanistyczne bo reprezentuje jedna z nich. I trochę na ten temat wiem . W Web of Science to się zgodze ale nie w Scopus.pisze:

W przypadku moich artykułów obie bazy Web of Science i Scopus są równoważne, ale Scopus daje poszerzoną analizę bibliometryczną.

Może zgredek przedstawi swój indeks h i liczbę cytowalnosci oraz publikacji autorskich, to młodemu poprawią się badania humanistów.

O'can

W Scopus są w dużej ilości journale z nauk tu wymienionych.

X

Hm i tu jest problem....nic dodać nic ująć.

Ludzie nawet nie widzą w Polsce że Scopus jest bazą równorzędną do Web of Science. Czemu? Bo trzeba gdzieś wybrać się na staż naukowy i tam się człowiek dowiaduje...a ile ludzi z nauk humanistycznych czy społecznych jeździ gdzieś. U mnie takich jest mało a jeśli już to tylko niektórzy przewożą informacje o rozwoju nauki.

Zgredek naukowiec

Wyświetla od 1 do 10 z 15 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

1.png0.png0.png8.png6.png0.png1.png