Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 15
Wyświetla od 1 do 10 z 16 pozycji.

http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Buy Amoxicillin Online <a href="http://mewkid.net/buy-amoxicillin/">Amoxicillin No Prescription</a> igi.aycp.habilitacja.eu.ugy.tw http://mewkid.net/buy-amoxicillin/

aoboroy

http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Buy Amoxicillin <a href="http://mewkid.net/buy-amoxicillin/">Buy Amoxicillin</a> bbi.pkyn.habilitacja.eu.doq.dn http://mewkid.net/buy-amoxicillin/

arexsikixay

Młody:nie współautorstwo w Scopus.

Rozdział III

Art. 8. 1. Uprawnienie do nadawania stopnia doktora musi otrzymać jednostka organizacyjna zatrudniająca w pełnym wymiarze czasu pracy co najmniej dwanaście osób posiadających stopień doktora """na stanowisku profesora ????""",

, które w swoim dorobku naukowym legitymują się co najmniej 3 naukowymi publikacjami autorskimi lub współautorskimi w ciągu ostatnich 5 lat i weryfikowanych co 5 lat w czasopismach naukowych pochodzących z bazy Web of Science lub Scopus, posiadają w swoim dorobku autorską lub współautorską zagraniczną monografię naukową oraz uczestniczą w życiu naukowym na arenie międzynarodowej (konferencja i sympozja nim. 3 rocznie, staże 7-dniowe nim. 1 co dwa lata, pobytu studyjne na uczelniach zagranicznych, udział w różnych gremiach zagranicznych - komitetach redakcyjnych wydawnictw naukowych, konferencyjnych oraz biorą udział w aktywnym promowaniu polskiej nauki i biznesu na formach zagranicznych, dla których ta jednostka jest podstawowym miejscem pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. z 2012 r. poz. 572, z późn. zm.1)), reprezentujących dziedzinę nauki lub dziedzinę sztuki, w zakresie której jednostka organizacyjna ma otrzymać uprawnienie.

2. Jednostki organizacyjne mogą się konsolidować w celu uzyskania uprawnień zgodnie z ust. 1.

3. Jednostki organizacyjne mogą się dzielić w celu zachowania uprawnień zgodnie z ust. 1.

Zgredek naukowiec

2 Korekta Rozdział III

Art. 8. 1. Uprawnienie do nadawania stopnia doktora musi otrzymać jednostka organizacyjna zatrudniająca w pełnym wymiarze czasu pracy co najmniej dwanaście osób posiadających stopień doktora na stanowisku profesora,

które w swoim dorobku naukowym legitymują się co najmniej 3 naukowymi publikacjami autorskimi w różnych czasopismach zagranicznych wymienionych w bazach Web of Science lub Scopus, dla których ta jednostka jest podstawowym miejscem pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. z 2012 r. poz. 572, z późn. zm.1)), reprezentujących dziedzinę nauki lub dziedzinę sztuki, w zakresie której jednostka organizacyjna ma otrzymać uprawnienie.

2. Jednostki organizacyjne mogą się konsolidować w celu uzyskania uprawnień zgodnie z ust. 1.

3. Jednostki organizacyjne mogą się dzielić w celu zachowania uprawnień zgodnie z ust. 1.

Mlody

Młody: dzięki że zrobiłeś to zestawienie. To bardzo ważne wiedzieć jak funkcjonują rady wydziałów najlepszych polskich uniwersytetów.

Musimy uważać, żeby nie wylać dziecka z kąpielą, bo wygórowanych punktów nikt nie osiągnie.

I jeszcze jedno: "co najmniej dwanaście osób posiadających stopień doktora na stanowisku profesora",

Tu trzeba zrobić proporcję w stosunku do liczebności rady jednostki.

Zresztą żeby nas nie ogarnęła punktoza i mania bazowa. Bo każdy będzie gonił za punktami i frustrował się, że nie przyjmują mu artykułów do najlepszych czasopism. Dobre pomysły i badania będą dobre wszędzie. Nie tylko w WoS.

Dla mnie ważnym punktem powinien być: współpraca ze środowiskiem, gospodarką, przemysłem. Żeby ta energia, która idzie na uczelniach na badania nie szła w próżnię.

Joanna

Jeszcze mi przyszła taka myśl z którą spotkałam się w innym kraju. Mianowicie by zrobić zapis że 1 publikację z bazy Web of Science lub Scopus wydana rocznie. I do tego zrobić zapis że niespełnienie twgo warunku skutkuje przejściem na stanowisko adiunkta z profesora. Czyli jedna w roku autorską lub współautorką trzeba zdobyć. Wiąże się to również nietaz ze współpracą międzynarodową. Do tego dać zapis że osoba zasiadająca w radzie wydziału powinna mieć co najmniej 3 tego rodzaju publikacje. Wydaje mi się że wymaganie 3 przez całą karierę tego typu publikacji jest zbyt niskim kryterium. Można wpisać ewentualnie 3 publikacje w bazach raz na 5 lat by złagodzić i nie wymagać co roku.pisze:

O ile dobrze pamiętam, to te ostatnie wymagania są stosowane przy akredytacji uczelni w czteroletnim systemie 3N-2No, gdzie N liczba pracowników publikujących, No - liczba pracowników niepublikujących. W tym systemie nie ma rozliczania indywidualnego oraz nie chodzi o publikacje autorskie lecz o publikacje wieloautorskie.

Ponadto z moich badań wynika, ze 3 publikacje autorskie w różnych czasopismach zagranicznych są to bardzo wysokie wymagania. Gdyby podnieść na jedną rocznie, to żaden z profesorów Wydziału Fizyki UJ nie spełnia ich. Nawet nobliści publikowali tylko po kilkanaście artykułów w swojej działalności naukowej, a są i tacy wielcy Fizycy, którzy pisali tylko do szuflady. Po śmierci zostali dopiero odkryci.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy humaniści maja tendencje do publikacji autorskich w bazie Scopus ? (wymagana analiza Wydziału X w bazie Scopus)

Mlody

Jeszcze mi przyszła taka myśl z którą spotkałam się w innym kraju. Mianowicie by zrobić zapis że 1 publikację z bazy Web of Science lub Scopus wydana rocznie. I do tego zrobić zapis że niespełnienie twgo warunku skutkuje przejściem na stanowisko adiunkta z profesora. Czyli jedna w roku autorską lub współautorką trzeba zdobyć. Wiąże się to również nietaz ze współpracą międzynarodową. Do tego dać zapis że osoba zasiadająca w radzie wydziału powinna mieć co najmniej 3 tego rodzaju publikacje. Wydaje mi się że wymaganie 3 przez całą karierę tego typu publikacji jest zbyt niskim kryterium. Można wpisać ewentualnie 3 publikacje w bazach raz na 5 lat by złagodzić i nie wymagać co roku.

Zgredek naukowiec

Młody to prawda że proste wymagania by uzdrowiły naukę: )pisałam o tym wiele razy zlikwidować zrobić realne konkursy na stanowiska i podnieść wymagania Polacy są pracowici zakasają rękawy i zrobią. Skoro w fizyce jest tak zle to co mówić o innych naukach. U mnie ja mały adiunkt oblany z habilitacją mamojefen z większych międzynarodowy dorobek i kilkadziesiąt publikacji w bazach. Można można tylko zakasałam rękawy i 6 lat ostatnich pracowałam za dużo ale narobiłam braki. I co oblali mnie bo jak można mieć aż tyle:) I wokoło Ci co mieli dużo ich poblewano:) więc proste byłoby skuteczne. Już tu pisałam na Litwie zniesiono habilitacje i ich nauka nie runęła wręcz wydaje mi się że pną do przodu bo trzeba stanowisko utrzymać.Miłego dnia wszystkim

Zgredek naukowiec

Młody dziękuję Zgredek

Zgredek naukowiec

Wyświetla od 1 do 10 z 16 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

6.png1.png3.png9.png5.png9.png