Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 41
Wyświetla od 1 do 10 z 42 pozycji.

A czy Gowinowi nie przyszło do głowy, że komuś może się nie opłacać spełniać światowych standardów przy polskich stawkach i podwyżce 5%?

Termin "state capture" oznacza przejęcie procesu decyzyjnego w państwie przez oligarchie i grupy interesów. To właśnie ma miejsce w Polsce. Żadne reformy pozytywne dla adiunktów nie wejdą niezależnie od tego kto wygra wybory. W końcu ktoś musi być wołem roboczym, aby elita mogła żyć jak żyje.

bezpartyjny realista

Za reformą 2.0 głosował tylko PIS i to nie cały. Na prośby o interpelację w sprawie adiunktów ze wszystkich klubów odpowiedziała tylko Prof. Pawłowicz. Każdy 13 X zagłosuje, jak uważa.

Samodzielni zapewnili sobie nadludzki status, co w praktyce tworzy z nich zupełnie odrębne środowisko. Dopiero się okaże w praktyce czy reforma Gowina coś tutaj zmieni. Istnieją bowiem metody bojkotowania reformy. Ponadto władza PISu nie jest wieczna. Można odczekać oportunistycznie do okresowej oceny za cztery lata a wtedy PIS prawdopodobnie już będzie wysadzany z siodła. Nowa władza może zastosować wsteczne reformy i zostanie po staremu.

bezpartyjny realista

Jesienią ministerstwo wyłoni naukowe ośrodki wiodące, reszta zostanie odcięta od "kochanych pieniążków" na pseudobadania. Będzie rejwach!

Te dwudziestki to też chyba zbytnio do nauczania nie nawykły. A co z Profesorami, to niestety uczelnia nie osądzi. Doktorzy mają wybieralne, a Profesorowie obowiązkowe wykłady. Student się modli, aby zdać. U nas wszyscy emeryci mają teraz przedłużenia na co najmniej 3 lata.

Samodzielni zazwyczaj nie posiadają żadnych formalnych uprawnień pedagogicznych a habilitacja też ich nie daje. Dlaczego są dopuszczani do zajęć ze studentami i nie są hospitowani? Wiadomo, że część z nich nie nadaje się do pracy dydaktycznej, chociaż mogą mieć osiągnięcia naukowe. Widać, że habilitacja czyni człowieka omnipotentnym i wszechwiedzącym, chociaż stwierdza ona formalnie wiedzę w wąskim zakresie.

złośliwiec

Nauczyciele dyplomowani zostawali często bez pracy ze względu na wysoki koszt ich zatrudniania. Czy teraz w sytuacji braku minimów kadrowych, samodzielni nie znajdą się w tej samej sytuacji jako niepotrzebne obciążenie finansowe dla uczelni? Przecież można pracować doktorami, którzy są co najmniej tak samo zdolni do publikacji, bardziej wydajni na zajęciach i w pracy administracyjnej.

złośliwiec

Okazuje się, że najnowsze pomysły ministra zmierzają w kierunku eliminacji możliwości wpisywania drugoetatowców do minimum kadrowego. To grozi masową likwidacją uczelni oraz zatrudnianiem starców, aby wypełnić nowe wymogi. Czyli jak zawsze popieramy największe uczelnie i "establishment", który musi przetrwać niż demograficzny. To nie uzdrowi polskiej nauki. Minister albo nie wie co robi, albo nie chce zadzierać z "elitą" nauki. Druga możliwość jest bardziej prawdopodobna. pisze:

Nowa lista czasopism powoduje dwie zmiany:

1) artykuły pisane do czasopism wydawanych przez naszych Profesorów można już wrzucić do kosza, a potencjalnych habilitantów zwolnić

2) ci sami Profesorowie zachowują swoje stanowiska i będą pracować nawet jako emeryci

3) zatrudni się osoby po doktoracie i raczej bez wybitnych publikacji, ale na czas nieokreślony.

http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg Capsules <a href="http://mewkid.net/order-amoxicillin/">Buy Amoxicillin Online</a> asb.nyzc.habilitacja.eu.ypk.aa http://mewkid.net/order-amoxicillin/

ozlizopudemov

Wyświetla od 1 do 10 z 42 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

3.png6.png5.png6.png5.png5.png