Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 1
Wyświetla od 1 do 2 z 2 pozycji.

Z tego wynika, ze likwidacja habilitacji i profesury są przesądzone, natomiast pozostaje otwarty problem kontraktów do zatrudnienia i możliwość ich przedłużenia.

Widać, ze ustawa stawia na pozycji uprzywilejowanej obecnych pracowników i tworzy system zamknięty (mafijny). Podobnie postąpiono z prywatyzacją na początku lat 1990, gdzie komuniści uwłaszczyli się na majątku państwowym, a później pomimo tego i tak zbankrutowali. Stad wniosek, ze taka koncepcja ustawy 2.0 is not only false but fulish.

Arki

Rzuciłam okiem na Komentarz do Ustawy 2.0 https://nkn.gov.pl/komentarz-do-projektow-zalozen-do-ustawy-2-0/

Chyba dawno nie czytałam takich bredni.

Doborowi recenzentów i ocenie ich pracy należy poświęcić szczególną uwagę.

Korporacja uczonych nigdy się na to nie zgodzi. Odetnie im się ważne źródło dochodów. Przecież teraz cokolwiek napiszą (dobrze, źle, mądrze, głupio) kasa płynie.

Uczelnie staną się środowiskiem tworzenia elit na potrzeby Kraju,

profesor otwarcie przyznaje, że obecnie uczelnie nie tworzą elit (tylko co... owce?)

Umożliwi powroty do zespołów naukowych osób, które przebywają czasowo na kontraktach naukowych w innych instytucjach, a także tych którzy zdobywają doświadczenie przemysłowe, związane z wdrażaniem własnych rozwiązań technologicznych lub uczestniczą w innych ważnych przedsięwzięciach gospodarczych

już widzę jak mój były dziekan czeka na mnie.

Polecam przeczytać cały tekst!

Joanna

Wyświetla od 1 do 2 z 2 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png6.png6.png5.png4.png6.png