Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 45
Wyświetla od 1 do 10 z 44 pozycji.

Przede wszystkim rodzice i młodzież nie wiedzą, że nawet we wzorcowej merytokracji amerykańskiej dwie trzecie atrakcyjnych stanowisk pracy za większe pieniądze obsadzanych jest z polecenia. W Polsce merytokracja prawie nie działa w tym zakresie. Za to w budownictwie jak najbardziej. Do kładzenia płytek nie bierze się po znajomości - trzeba coś umieć.

ultracynik

Trochę za mało mówi się rodzicom dzieci o systemie edukacji w Azji. to oni teraz praktycznie najbardziej wpływają na losy świata.

"Przepis na polskiego Nobla. Nauką udało się już zarazić setki tysięcy dzieci"

Minister roztacza świetlane perspektywy przed młodzieżą, która ma mieć możliwość robienia kariery m.in. w nauce.

https://wiadomosci.wp.pl/przepis-na-polskiego-nobla-nauka-udalo-sie-juz-zarazic-setki-tysiecy-dzieci-6425818927433345a

"[...[powinniśmy zacząć walczyć o ukraińskich lekarzy, informatyków, naukowców" miał powiedzieć według portalu Kresy minister Gowin.

https://kresy.pl/wydarzenia/gowin-chce-sciagac-ukrainskich-lekarzy-informatykow-i-naukowcow-jako-przyszle-elity-polski/

A czy Gowinowi nie przyszło do głowy, że komuś może się nie opłacać spełniać światowych standardów przy polskich stawkach i podwyżce 5%?

Termin "state capture" oznacza przejęcie procesu decyzyjnego w państwie przez oligarchie i grupy interesów. To właśnie ma miejsce w Polsce. Żadne reformy pozytywne dla adiunktów nie wejdą niezależnie od tego kto wygra wybory. W końcu ktoś musi być wołem roboczym, aby elita mogła żyć jak żyje.

bezpartyjny realista

Za reformą 2.0 głosował tylko PIS i to nie cały. Na prośby o interpelację w sprawie adiunktów ze wszystkich klubów odpowiedziała tylko Prof. Pawłowicz. Każdy 13 X zagłosuje, jak uważa.

Samodzielni zapewnili sobie nadludzki status, co w praktyce tworzy z nich zupełnie odrębne środowisko. Dopiero się okaże w praktyce czy reforma Gowina coś tutaj zmieni. Istnieją bowiem metody bojkotowania reformy. Ponadto władza PISu nie jest wieczna. Można odczekać oportunistycznie do okresowej oceny za cztery lata a wtedy PIS prawdopodobnie już będzie wysadzany z siodła. Nowa władza może zastosować wsteczne reformy i zostanie po staremu.

bezpartyjny realista

Jesienią ministerstwo wyłoni naukowe ośrodki wiodące, reszta zostanie odcięta od "kochanych pieniążków" na pseudobadania. Będzie rejwach!

Te dwudziestki to też chyba zbytnio do nauczania nie nawykły. A co z Profesorami, to niestety uczelnia nie osądzi. Doktorzy mają wybieralne, a Profesorowie obowiązkowe wykłady. Student się modli, aby zdać. U nas wszyscy emeryci mają teraz przedłużenia na co najmniej 3 lata.

Wyświetla od 1 do 10 z 44 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png6.png4.png1.png3.png9.png