Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 20
Wyświetla od 1 do 10 z 21 pozycji.

Przeglądając pobieżnie projekt ustawy zauważyłem, że wymienia się kilka dziedzin, w których prowadzenie studiów uzależnione będzie od spełnienia wymogów określonych w drodze rozporządzenia ministra. Należy tutaj pedagogika. Są też dziedziny, gdzie z góry określona jest kategoria uczelni uprawniona do prowadzenia studiów. Zasadnicze pytanie to na jakiej podstawie będzie określana kategoryzacja? Czy nie na podstawie liczby samodzielnych? Gdyby tak było to reforma pozostawałaby w dużej mierze fikcją utrwalając stary system.

?!

A pedagogiki na nie być realnie?

Wśród nauczycieli akademickich występuje podobny problem jakości kształcenia. Ponad 80% kadry stanowią słabi naukowcy.

Dlatego, ze obowiązuje nieobiektywna kariera nauczycielska i większość kadry awansuje według ścieżki komunistycznej (partiokracja na uczelni).

Waz-k

Środowisko nauczycielskie w szkołach jest chore, ponieważ nauczyciel jako dostarczyciel usług jest zależny od ucznia i jego rodziców. Rodzice już nawet próbują decydować o zatrudnianiu i zwalnianiu nauczycieli. W wielu szkołach wystawiając czwórkę nauczyciel naraża się na sankcje. Oczywiście wymagać nie wolno, ponieważ to stresuje ucznia. Po co nam taka szkoła? Studia powinny być płatne a młodzież powinna być zmuszona do pracy zawodowej od 18 roku życia. Studia dla większości młodych to tylko pretekst, aby przez kolejne lata nic nie robić. Polska ma najniższy odsetek zatrudnionej młodzieży wśród rozwiniętych państw.

ghtrf

"NIK wskazuje, że coraz wyraźniejsza staje się selekcja negatywna do zawodu nauczyciela. Łącznie już ponad dziewięć procent ogółu osób przyjętych na kierunki ze specjalnościami nauczycielskimi (w okresie objętym kontrolą) to absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy na egzaminie maturalnym uzyskiwali najniższe wyniki, tj. od 30 do 49 punktów..."

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-przygotowaniu-do-zawodu-nauczyciela.html

Joanna

Studia bezpłatne powinni mieć pracujący a niepracujący powinni płacić lub odpracować. Pracujący płacą podatki i napędzają wzrost gospodarczy a niepracujący używają życia za pieniądze podatnika. Na Węgrzech właśnie wprowadzono obowiązek odpracowania studiów na wszystkich kierunkach. Najbardziej demoralizujące jest to, że na "prestiżowych" polskich uniwersytetach studiują głównie dzieci bogatych za darmo. Trzeba coś zrobić z nieróbstwem. Jednak żadnej reformy nie będzie aż do upadku państwa. Podobno zadłużenie kraju we wszystkich dziedzinach na obywatela sięgnęło 80 tys. zł. Czyli na czteroosobową rodzinę 320 tys. Obliczono, że słynny uwodzicielski agent będzie na emeryturze kosztował nas wszystkich 2 mln zł pobierając świadczenie przez prawie 40 lat.

śmieszny kraj

Najkorzystniej byłoby, gdyby rząd finansował dziedziny takie jak fizyka, chemia i biologia (medycyna) oraz wybrane dyscypliny z techniki.

Pozostałe dyscypliny powinny być prywatne, a w szczególności pedagogika, bo nie wymagają wielkich nakładów finansowych.

3MASH

Można jeszcze dodać emerytowanych rolników oraz tzw. martwe urzędy i instytucje państwowe, które są finansowaniu z budżetu.

Rząd niewiele reform wprowadził zajmuje się głównie Katyniem i pomnikami.

Odnośnie likwidacji pedagogik to na pewno jest to wątpliwa nauka podobnie jak matematyka współczesna.

jola

Według projektu ustawy budżetowej na rok 2016 nakłady na naukę wyniosły 8 263 287 tys. zł. W tym kontekście wystarczy powiedzieć, że uprzywilejowane emerytury górnicze kosztują 10 miliardów (średnio 4 tysiące brutto na osobę) a wszystkie uprzywilejowane emerytury 40 miliardów. Roczny dług ZUSu 48 miliardów. Sytuacja będzie się pogarszać ze względu na niekorzystne trendy demograficzne.

W moim wieku już rozumiem, że zawód naukowca poza samodzielnymi na dwóch etatach, to strata energii życiowej i finansowa samozagłada.

śmieszny kraj

We wrześniu w Krakowie ma być podsumowanie trzech zespołów MNSW, ale ostateczna decyzja o ustawie i tak należy do ministra Gowina. Nie wiem kim jest minister Gowin, ale pomimo doktoratu, na pewno nie ma pojęcia o szkolnictwie wyższych. Mam nadzieje, ze postawi na całkowitą przebudowę struktury uczelni. Na komunistach uczelnie nie mogą się opierać, bo gospodarka zginie, a innowacyjność przepadnie. Awanse po linii partyjnej nie maja żadnego sensu.

Polaków nie stać na takie wysokie emerytury dla mundurowych, górników itd., ale widać, ze mają taki wpływ na politykę. Nawet po likwidacji urzędu SB wypłacane są ciągle wysokie emerytury. Faktycznie "durne państwo" płaci tym oprawcom i katom.

Żaden komunista nie został skazany, bo sędziowie, prokuratorzy, mundurowi również należą do samej kasty. Faktycznie "durne państwo".

Nie-Bolek

Wyświetla od 1 do 10 z 21 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png6.png6.png5.png4.png2.png