Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 1
Wyświetla od 1 do 2 z 2 pozycji.

We francuskojęzycznych prowincjach nie ma problemu z adaptacją do życia bo są ostre kryteria językowe i wszyscy tym się zajmują aby dostać pozwolenie na dalszy pobyt.

a tam

Profesor zrezygnował przedwcześnie z pracy w związku z tym, że jak twierdzi szkolnictwo wyższe Kanady zostało opanowane przez prądy kulturowe, których nie akceptuje. Najnowsza nazwa tej kultury to WOKE oznaczająca różnorodność, inkluzywność, równość, które to wartości nie pasują do tradycyjnych postaw białych heteroseksualnych mężczyzn. Oficjalna polityka uczelni kanadyjskich nakazuje zapełnianie wakatów naukowcami BIPOC (black, indigenous and people of colour). W rezultacie profesor twierdzi, że jego dobrze przygotowani biali studenci mają zmniejszone szanse na dostanie pracy na uczelni. Uczelnie organizują dla naukowców szkolenia pod hasłem 'anti-bias training' a wnioski o granty powinny być poparte akceptacją nowych zasad kulturowych.

https://nationalpost.com/opinion/jordan-peterson-why-i-am-no-longer-a-tenured-professor-at-the-university-of-toronto

Wyświetla od 1 do 2 z 2 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png6.png8.png5.png7.png6.png