Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 3
Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

A dokładnie dotyczy to każdego pracownika.

Profesor jak i każdy pracownik uczelni musi mieć w swoim czteroletnim dorobku trzy publikacja autorski, lub sześć publikacji dwuautorskich, lub 9 publikacji z dwoma współautorami (tj. 3 współautorów) itd. Takie wysokie wymagania publikacyjne mało kto spełnia.

Arki

3 publikacje na cztery lata??? toż to się profesura przepracuje :shock: :shock: :shock:

zxcvb

Można publikować artykuły autorskie i problem dopisywania znika. Na każdym etapie swoich awansów naukowych zawsze miałem w dorobku naukowym publikacje autorskie. Radzę znaleźć kilku naukowców i dopisywać się do ich publikacji.

Dzisiaj profesor musi mieć co najmniej 3 publikacje na cztery lata, bo w przeciwnym przypadku obniża kategoryzację, czyli jest pasożytem dla instytutu.

pr profesor

Postanowiłem brać przykład ze starszych pracowników nauki i nie pisać, ani nie publikować, ale okazuje się, że tylko im tak wolno. Ciągle wywierana jest na mnie presja, aby pisać, ponieważ profesura musi gdzieś się wpisać jako organizator konferencji, członek rady naukowej, redaktor lub recenzent. Trzeba znaleźć jeleni w postaci doktorów, którzy coś napiszą, aby samemu jechać na ich plecach. Profesura właśnie zainicjowała nowe projekty a ja zostałem zobligowany do napisania tekstów.

profesor to ma klawe życie

Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png6.png6.png5.png5.png6.png