Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 3
Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

A kogo to... na polskich uczelniach? Punkty się liczą, to wszystko.

https://kanalregister.hkdir.no/publiseringskanaler/NivaX.action;jsessionid=4BUrnuVIaag5NLjSB2NBCWR9.undefined?request_locale=en

Poziom X 13 największych predatorów na Świecie według Norwegów.

W Polsce się o tym nie mówi. Problem w tym, że do dorobku naukowego tego typu czasopisma się nie liczą choć ludzie tam bardzo dobre teksty publikują. Druga kwestia w niektórych krajach zachodnich kompletnie się w takich czasopismach nie publikuje.

https://ncn.gov.pl/aktualnosci/2018-09-21-list-dyrektora-ncn-predatory-journals

Link do strony na końcu jest przekierowanie do Listu w nim jest podana Lista Bella, która zawiera czasopisma zaliczane do drapieżnych. Prace Bella kontunują inne instytucje.

Przeszukuje gdzie Polacy najczęściej publikują, okazuje się, że część w czołowych predatorach. Wbijając hasło w google czasopisma Polska 70 pkt wyskoczyło mi to.

http://dnozij.polsl.pl/?page_id=12

Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

1.png0.png0.png8.png5.png5.png2.png