Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 8
Wyświetla od 1 do 9 z 9 pozycji.

Śląsk to nasze piastowskie ziemie, które zawsze należały do Piastów. Na przykład, książę Śląska Probus dysponował najlepszym uzbrojeniem swojego rycerstwa o czym przekonał się Łokietek. Ciekawe jak by się potoczyła nasza historia, gdyby Probus został królem Polski (proces został wszczęty, ale po 2 latach panowania w Krakowie otruto go w 1290 roku). Niemcy przebywali na tych ziemiach głównie jako dzierżawcy. Niektórzy Piastowie przebierali nawet niemieckie nazwiska.

Podsumowując, można stwierdzić, że historia Niemiec w ubiegłym wieku to pasmo porażek i hańby. Odnośnie ZSRR to szkoda, że nie wykorzystaliśmy zwycięskiej bitwy z bolszewikami w 1920 roku. W Polsce mamy ciągle jeszcze folksdojczów i bolszewików.

Patriota

Niemcy stracili na rzecz Polski Pomorze i Śląsk. Stalin mówił o rekompensacie dla Polski za kresy wschodnie, ale nie ma instytucji prawnej pozwalającej bezprawnie pozbawiać państwa terytoriów i zadośćuczynienie terytoriami innego państwa. Strata Śląska i Pomorza to jednak jakaś odpowiedzialność i dotkliwa kara za agresję. ZSRR jako wielokrotny agresor a lat 1939-1941 nie poniósł kary a nawet sam sobie przydzielił 40% terytorium Polski. Argumenty Sowietów o składzie etnicznym tych terytoriów są śmieszne, ponieważ tytuł do terytorium nie zależy od jego składu etnicznego. Jeżeli tak by było to Federacja Rosyjska miałaby prawo do odebrania Ukrainie Krymu.

Niemcy ponieśli odpowiedzialność a ZSRR nie

Era przenoszenia złota przy zakupie z banku do banku już dawno minęła. Niemców zresztą nikt nie rozliczył z okres II wojny światowej, nie licząc jałmużny jaką dostaliśmy od Niemców. Skazanych zostało zaledwie 122 hitlerowców.

Złoto rządzi światem kobiet.

Arki

Niemcy rabowali złoto z banków centralnych podbijanych państw, aby finansować wojnę. W 1945 r. mieli więcej złota niż na początku wojny i to złoto wysłano na zachód w 1945 r. jako własność Niemiec. Złoto rabowane prywatnie przez nazistów zostało poukrywane w wielu miejscach, nikt nie wie do dnia dzisiejszego gdzie.

!!!

Zadając to pytanie miałem na myśli skąd pochodzi owe złoto, czy np. z kradzieży w czasie II wojny światowej, no i czy mają jakieś papiery. My Polacy mamy mało złota. Można wytapiać sztabki złota ze zbiórki komputerów.

A na świecie do tej pory wydobyto około 150 000 ton złota. Link do złota http://www.coslychacwbiznesie.pl/gospodarka/ile-jest-zlota-na-swiecie

Dygresja. Nie jestem osobą partyjną, a wymienione partię to postkomuna. Tą są po prostu nieuki i prostaki.

Tu raczej dyskutujemy na tematy naukowe w aspekcie ustawy 2.0.

3MASH

Chyba chodzi Ci o elektroniczne złoto (zapis na koncie w walucie papierowej) a zupełnie czym innym jest fizyczne złoto. Fizyczne złoto przechowuje się na wypadek kryzysu i upadku walut papierowych a nie dla doraźnych zysków - jest to forma ubezpieczenia. Elektroniczne złoto to forma spekulacji finansowej.

!!!

Posłanki PO i N szukają kolejnego tematu medialnego i pretekstu do rozpętania histerii. Przechowywanie złota to 80 tys rocznie, a w zeszłym roku NBP zarobił na inwestowaniu w złoto 30 mln.

Ważne jest to, że Niemcy wolą mieć swoje złoto u siebie a Polska jako kraj rozwoju zależnego trzyma złoto za granicą. To złoto może być przedmiotem leasingu czyli pod jego zastaw ktoś może inwestować. Polska dotychczas nie była zainteresowana odzyskaniem swojego złota.

!!!

Szukam odpowiedzi na pytanie skąd Niemcy mają złoto ?

Link do złota

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Niemcy-wycofaly-zloto-z-USA-Repatriacja-trwa-7498657.html

3MASH

Wyświetla od 1 do 9 z 9 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png6.png6.png5.png2.png9.png