Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

dwa

 4
Wyświetla od 1 do 5 z 5 pozycji.

W pewnym momencie fakty naukowe wykazują rozbieżność w stosunku do faktów społecznych. Taka rozbieżność jest zazwyczaj rozwiązywana poprzez rewolucje, przewroty lub pokojowe odsunięcie od władzy wiodących partii politycznych. W takich właśnie okolicznościach władzę utraciła PO w Polsce. Czyli cała gadka o dobrodziejstwie neoliberalnego kapitalizmu dla Polaków stała się niewiarygodna. To samo zjawisko widzimy w całym świecie Zachodu i stąd ma miejsce desakralizacja nauki anglosaskiej i delegitymizacja zachodnich elit politycznych. Zaradzić tym zjawiskom ma koronawirusowe uzasadnienie dla utrzymania dotychczasowego porządku, czyli ludzie siedźcie cicho i akceptujcie naszą władzę, bo wszyscy poumieracie...

Za mało celebracji w nauce. To psuje image. Krochmalona koszula to rarytas obecnie.

up up up

Nauka anglosaska pozostaje pod wpływem darwinizmu a zatem słabszy jest skazany na przegraną w ramach rywalizacji. Natomiast inne podejścia podkreślają współpracę jako klucz do sukcesu człowieka jako gatunku. Dlatego zastosowanie darwinizmu do nauk społecznych oraz praktyki społecznej i politycznej skończy się źle dla cywilizacji zachodniej.

Na jenota najlepsza jest cnota.

nota

dwa

Naukę można podzielic na 2 gałęzie. W jednej z nich dochodzimy do wniosku że ludzie są potrzebni a w drugiej odwrotnie. Wystarczy rozwijac tą pierwszą gałąź i będzie raj na Ziemi.

2

Wyświetla od 1 do 5 z 5 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png6.png8.png5.png6.png0.png