Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 2
Wyświetla od 1 do 3 z 3 pozycji.

A może to przejaw tęsknoty niektórych grup pracowniczych, którzy dawniej nie podlegali ŻADNEJ ocenia - po prostu mieli na uczelniach synekury do śmierci.

Trudno się z tym nie zgodzić, bo jednocześnie polskie uczelnie dydaktyką stoją. Ciekawe tylko jak rektorzy sobie to wykoncypowali: że niby te punkty będą im wyrabiać doktoranci w zamian za stypendium-jałmużnę? A co będą robić habilitowani? A belwederscy?

Prof. Szyszkowska w artykule dla Myśli Polskiej (wybrane fragmenty): "Trudno będzie o światłych wykładowców i pedagogów w przyszłości, bo zdobywanie punktów a nie pogłębianie bezinteresowne wiedzy staje się naczelnym zadaniem nauczycieli akademickich. Stajemy się wartościowi dla uczelni o ile przysparzamy jej punkty".

"Nigdy dotąd nie zaznaczył się tak wielki upadek edukacji, bo – powołując kolejny przykład upadku edukacji – chętnie usuwa się profesorów z uczelni, by na ich miejsce zatrudniać magistrów lub doktorów z racji możliwości płacenia im niższych pensji."

Prof. Maria Szyszkowska, Kolejne pokolenia, Myśl Polska, nr 33-34 (15-22.08.2021)

https://myslpolska.info/2021/08/20/kolejne-pokolenia/

Wyświetla od 1 do 3 z 3 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png6.png8.png5.png7.png5.png