Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 2
Wyświetla od 1 do 3 z 3 pozycji.

Chciałem wybudować nagrobek. Kiedy informowałem tzw. "biznesmenów", że żądam rachunku i nie będę tolerował podwyżek w stosunku do umówionej ceny, 90 proc. z nich odmawiało współpracy. Z kolei pośredników w handlu nieruchomościami pytam zawsze czy dom jest wybudowany zgodnie z planem, ponieważ legalizacja samowoli kosztuje 50 tys. zł. W odpowiedzi uzyskuję informacje, że oni nie są budowlańcami i powinienem przyjść ze znajomym inżynierem. Za co biorą około 20 tys. za nieruchomość? Od dewelopera kupowaliśmy zawsze dziurę w ziemi i sami finansowaliśmy jego inwestycje. W przypadku bankructwa klienci z kredytami byli ostatni w kolejce do zaspokojenia.

To są właśnie przykłady funkcjonowania III RP.

problemem jest klient w sklepie który nie rozumie ze to on jest towarem. a drugi problem to nie trzymanie pilota od telewizora w ręku wywołuje zakatowanie reklamami

taki wolny rynek

Narzekania na tym forum trzeba rozpatrywać w szerszym kontekście. Przecież III RP została ukształtowana jako prywatny folwark poszczególnych grup interesów, grup zawodowych i elit. Przy czym takie sytuacje występują zarówno na szczeblu centralnym, jak też lokalnym. W sferze budżetowej poszczególne instytucje stały się prywatnymi folwarkami poszczególnych grup interesów i tam wolny rynek był bardzo ograniczony.

Obecnie jest nieco lepiej, ale powodem jest głęboki niż demograficzny i stąd mniejsza presja na rynku pracy oraz mała atrakcyjność sfery budżetowej w stosunku do tego co oferuje biznes.

Warto zauważyć, że uznano szeroki samorząd zawodowy za uosobienie demokracji a w praktyce utworzono państwa w państwie.

Wyświetla od 1 do 3 z 3 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png6.png8.png5.png6.png3.png