Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 23
Wyświetla od 1 do 10 z 24 pozycji.

Adiunkta wykończą kolejne nowe ustawy.

No tak tylko że wymagania są jakie są jak ich nie spełnisz to też jesteś pod kreską i tak żle i tak nie dobrze

Cechą ludzi zamieszkałych w granicach Rzeczypospolitej Polskiej, bez względu na narodowość, jest zawiść i przywiązanie do urawniłowki. Jedna z metod funkcjonowania na uczelni to wtopienie się w środowisko i niewyróżnianie się. Ten kto zechce być wybitny naraża się na zawiść słabszych kolegów i zemstę słabszego szefa. Chyba, że szefa będziemy dopisywać do swoich publikacji, wtedy może nam wybaczy.

To bardzo łatwe dziś wykończyć adiunkta.

Zapomnialam dodać wiem bo doświadczyłam wszystkiego poniżej ale nie jestem już młoda mam mały wybór jeśli chodzi o pracę i nie chce ale zgadzam się na to co napisałam poniżej. Prawdziwego mobingu doświadczyłam od współpracowników gdy prof.oddał im władze licząc na to że ma do czynienia z ludźmi na poziomie.

Zapominalska

Przecież to proste każdą prace można oblać pytanie jest tylko jedno czy chce się jej dać pozytywną recenzję czy nie. Czytając każdą pracę znajdą się argumenty za i przeciw, tylko które się podświetla. Nie ma pracy, której się nie da oblać nie ma. To jest moje zdanie. Nie jestem recenzentem ale czytam różne prace te co mnie zachwycają mają nie zawsze dobre recenzje a te co zachwycają recenzentów nieraz wzbudzają moja zaskoczenie.

Adiunkta się jeszcze wykańcza w prosty sposób uzależnia się publikowanie od własnej oceny, nie daje mu się pieniędzy, obciąża wieloma przedmiotami godzinami oraz dodatkowymi obowiązkami. To są tak proste mechanizmy. Dlaczego można tak robić bo z przełożonym nic nie można zrobić bo jest nietykalny. Można wówczas skierować sprawę do sądu i co to da. Każdy chce spokojnie pracować.

Wykańczanie

Zaintrygowało mnie sformułowanie, ze

zastosowana metodologia jest błędna i właściwa dla innych dziedzin nauki niż ta, w której habilitant ubiega się o stopień dr hab.

. Większość dziedzin eksperymentalnych jest oparta na metodologii zaczerpniętej z fizyki. Ma to miejsce również dla nauk życia. Fizyka daje około ~80% metod w nauce. Recenzenci w ogóle nie rozumieją sensu nauki, bo nie znają teorii.

Pani Joanno, pani propozycja jest ciekawa i co należałoby wdrożyć

- po pierwsze, to programem anty-plagiatowym do weryfikacji recenzji,

- po drugie, zrecenzowanie recenzji (tj. recenzja recenzji).

- po trzecie, komentarze

Arki

Wszyscy jesteśmy zgodni, że prawo jest złe, a w szczególności przepisy dotyczące uczelni. Przepycha się swoich, a odrzuca się niewygodnych. To są metody autorytarne.

3MASH

FAKT "Szeroki zakres badanych zagadnień" może być interpretowany dwojako:

1) dorobek habilitanta jest niespójny (gdy kandydat jest niesłuszny) LUB

2)szerokie spektrum poruszanych zagadnień dowodzi rozległych horyzontów habilitanta i świadczy o umiejętności szerszego spojrzenia na rzeczywistość (gdy kandydat jest słuszny)

FAKT "Więcej publikacji indywidualnych niż zespołowych"

1) habilitant nie udowodnił, że potrafi pracować zespołowo, co go poważnie obciąża jako badacza

2) habilitant udowodnił swoją zdolność do wytężonej pracy i realizacji indywidualnych projektów

FAKT "zastosowanie innowacyjnej metodologii (stosowanej już przez badaczy w USA, UK)"

1) zastosowana metodologia jest błędna i właściwa dla innych dziedzin nauki niż ta, w której habilitant ubiega się o stopień dr hab.

2) innowacyjna metodologia dowodzi kompetencji habilitanta i orientowaniu się w najnowszych osiągnięciach swojej dyscypliny

były adiunkt

Przecież te recenzje są często tylko wynikiem kaprysu "belwederskich".

Jak habilitant jest niesłuszny to zawsze znajdą się argumenty, by to udowodnić (zbyt mały dorobek, za mało znaczący, zbyt niedbale przygotowana dokumentacja, za małe umiędzynarodowienie, za małe zaangażowanie w działalność administracyjną, zbyt duży rozdźwięk pomiędzy realizowaną dydaktyką a pracą badawczą, zastosowana metodologia zbyt odległa od tego, co się robiło w danej dyscyplinie przez ostatnie dekady, itd. itp.)

A gdy habilitant jest słuszny to nie ma takiej sprawy, której nie można by zbagatelizować, załagodzić i wyrazić przekonanie, że znakomicie rokuje na przyszłość.

Nie sposób traktować tego wszystkiego poważnie.

były adiunkt

Wyświetla od 1 do 10 z 24 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

1.png0.png0.png8.png5.png4.png5.png