Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 17
Wyświetla od 1 do 10 z 16 pozycji.

I jaki jest efekt tej kontroli?

Rząd zamierza zreformować sądownictwo, bo właśnie odkrył patologię o doborze kadry do kasty na sędziów. Ten problem kasty ma powiązanie już na etapie studentów prawa, a wiec dotyczy uczelni. Może dzięki temu będzie napisana porządna ustawa 2.0.

Wkurzony

Polskę i Włochy łączą oszustwa i przekręty. U nas nie wiemy co zrobi rząd na uczelniach. Nawet ostatnio postkomunistyczna struktura prawnicza próbuje skazać studenta chemii we Wrocławiu na dożywcie, natomiast swoich ciągle uniewinniają.

Brawo wykrztaółcióhy prawa.

3MASH

We Włoszech była podobna patologia jak na naszych uczelniach i dopiero kryzys finansowy wymusił reformę. Pracownicy pracowali za darmo. Dzięki reformie wprowadzono czystki na uczelniach i zatrudniono nową kadrę w oparciu o obiektywne kryteria.

habilitowany

Nepotyzm i ustawki w konkursach na różne stanowiska na uczelniach są standardem, aż nie chce wierzyć się, ze minister pozwala na to. Jeśli takie przekręty są na uczelniach, to można sobie wyobrazić co się dzieje w sądownictwie bądź w urzędach.

News

Kontrola NIK niewiele da, chyba, że będzie pożywką dla forumowiczów i dziennikarzy. Obserwuję pewien wydział uniwersyteckiej uczelni od 30 lat. Jest to typowe postkomunistyczne środowisko, gdzie etaty i tytuły naukowe przechodzą dziedzicznie na potomstwo lub przejmowane są przez ludzi z kliki. Tam prawie niema ludzi przypadkowych, każdy miał jakieś poparcie w wyniku którego dostał etat. Przykładowo jedna z profesorek pracuje ze swoim synem i synową a druga "tylko" z synową. Jest to typowy układ zamknięty. Kontakty tego środowiska wykraczają poza uczelnię. Tego systemu po prostu nie da się zmienić. Jednak nie oznacza to, że działalność taka jak Pani Joanny jest bezsensowna, ponieważ nagłośnienia medialnego boją się nawet najbardziej ustosunkowani (można stracić na wizerunku).

$$$

Polska nie jest państwem demokratycznym, a uczelnie to wylęgarnie prostaków. Natomiast KOD pełni funkcję komitetu obrony dekomunizacji. Rząd improwizuje dezubekizację na przekładzie nie istniejącej od 25 lat służby SB oraz udaje lustrację dyplomatów.

Ten rząd nic robi i tylko gada, gada i gada głupoty, głupoty i głupoty. Politycy to nieroby i obiboki.

Czas na zmiany w rządzie to m.in. kartofla powinien zastąpić wicepremier Morawiecki i zostać premierem.

3MASH

W ogóle mamy patologiczne uczelnie z przyczyn politycznych. Partie PO i PiS są to partie postkomunistyczne, które chronią ludzi poprzedniego ustroju. Z tego powodu minister Gowin pozostawi dalej w tych chorym stanie uczelnie.

Odnośnie kontroli w CK - to kontrolerzy NIK najprawdopodobniej przeprowadzają kontrolę dokumentacji, a nie kontrolę jakościową świadczącą o nierzetelności, nieuczciwości, przekrętach, ustawkach i w końcu o patologiach.

Może jakiś kontroler NIK ujawni nam arkana tego zawodu.

Arki

Ostatnio dość dużo mówi się o patologiach uczelnianych, więc prawdopodobnie kontrolerzy NIK wiedzą gdzie i czego szukać. Sęk w tym, że nawet jak coś znajdą, np. przekręty w nadawaniu stopni i tytułów to nie mają żadnej możliwości do ukarania takiej osoby. Przecież nawet nie wiadomo kto odbiera stopnie i tytuły - rada wydziału, która nadała stopień/tytuł czy CK?

Środowisko - korporacja uczonych arbitralnie uznała, że to co postanowi jest nietykalne.

Joanna

Pani doktor, może pani zaproponować pani dyrektor dr Ilonie Kielan-Glińskiej naszą ofertę pomocy dotyczącą kontroli.

Mamy wiedzę i kwalifikacje (dr, dr hab., prof. ). Wydaje mi się, ze kwalifikacje kontrolerów NIK są niewystarczające.

Oczywiście można podać kilka przykładowych nazwisk z niesłusznie nabytymi stopniami i tytułami naukowymi, w których CK powoływała swoich "wybawców" do składu komisji. Pomimo kontroli w CK taki proceder ustawek trwa do dzisiaj.

3MASH

Wyświetla od 1 do 10 z 16 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png3.png9.png9.png7.png4.png