Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 1
Wyświetla od 1 do 2 z 2 pozycji.

Konfederacja już od dawna zwraca uwagę, że przyjeżdżający na karcie Polaka biorą duże stypendia a niekoniecznie czują się Polakami. Brutalne traktowanie Polaków z ZSRR po II wojnie światowej spowodowało ich wynarodowienie. Teraz zdarza się, że ludzie uważający się za np. Ukraińców szukają dziadka o rodowodzie polskim, aby studiować na koszt polskiego podatnika.

Natomiast generalnie jeżeli ktoś chce płacić za studia to niech studiuje niezależnie od narodowości. Co do algorytmu decydującego o przyjęciu na studia nie wypowiadam się, ponieważ go nie znam.

Znacie sprawę?

W pierwszej pięćdziesiątce nowoprzyjętych studentów na UAM w Poznaniu 80 proc. to obcokrajowcy, głównie z Ukrainy i Białorusi

Podniesiono limity pkt np. na informatykę.

Wyniki matur i oceny z Ukrainy i Polski potraktowane zostały na równi, chociaż poziom nauczania na Ukrainie jest dużo niższy niż w Polsce.

Uczelnie otrzymują 3 x większą dotację za każdego studenta z Ukrainy i Białorusi.

MAcie doświadczenie z tymi studentami? Do mnie trafiają czasem tacy, co nawet języka dobrze nie znają.

Wyświetla od 1 do 2 z 2 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png7.png3.png8.png7.png1.png