Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 1
Wyświetla od 1 do 2 z 2 pozycji.

Angloamerykańskie elity stworzyły III RP a nie jak mówią niektórzy, że w Magdalence komuniści umówili się ze swoimi agentami. Elita Solidarności, która była przygotowywana przez Anglosasów do przejęcia władzy w Polsce nie należała do klasy robotniczej i nie miała szans w normalnych procedurach wyborczych. Zostali oni doradcami Solidarności i od samego początku tępili tzw. ekstremę czyli polskich patriotów. Zgodzili się także na tzw. reformy rynkowe sterowane ręcznie przez Departament Stanu USA.

Odnośnie nauki Anglosasi nie wymagali żadnej reformy od Polski a zatem uznali, że system zabezpiecza ich interesy. System nie dopuszcza bowiem do elity zawodu ludzi kwestionujących anglosaskie panowanie w Polsce realizowane także przy pomocy Unii Europejskiej. Kto przeciwstawia się Anglosaskim interesom na gruncie nauki, skazuje się na marginalizację. Nawet jeżeli utrzyma etat to prawie nikt go nie zacytuje.

Wychowany jako antyradziecki antykomunista i antymarksista przez postsolidarnościowe elity zacząłem z czasem zauważać, że rzeczywistość nie zgadza się z tym co podawali władcy umysłów Polaków po 1989 r. Marksiści dostarczyli mi wyjaśnienia tej rozbieżności. Otóż nauka jest polem walki o prawdę rozumianą nie jako fakty, ale jako prawda subiektywna. Chodzi po prostu o przeforsowanie własnego punktu widzenia poprzez tworzenie dyskursów i narracji. W tej walce zwycięża najsilniejszy czyli w nauce ten kto dzięki pieniądzom potrafi przeforsować własne poglądy posługując się autorytetem nauki (przypadek nauki anglosaskiej). Sama prawda to po prostu to w co ludzie wierzą, ponieważ ta wiara determinuje ich zachowania. Czy mają znaczenie fakty odnośnie COVIDA, czy wiara ludzi w nadzwyczajną śmiertelność choroby wywoływanej przez wirusa?

Wyświetla od 1 do 2 z 2 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png6.png8.png5.png5.png9.png