Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 0
Wyświetla od 1 do 1 z 1 pozycji.

Wychowany jako antyradziecki antykomunista i antymarksista przez postsolidarnościowe elity zacząłem z czasem zauważać, że rzeczywistość nie zgadza się z tym co podawali władcy umysłów Polaków po 1989 r. Marksiści dostarczyli mi wyjaśnienia tej rozbieżności. Otóż nauka jest polem walki o prawdę rozumianą nie jako fakty, ale jako prawda subiektywna. Chodzi po prostu o przeforsowanie własnego punktu widzenia poprzez tworzenie dyskursów i narracji. W tej walce zwycięża najsilniejszy czyli w nauce ten kto dzięki pieniądzom potrafi przeforsować własne poglądy posługując się autorytetem nauki (przypadek nauki anglosaskiej). Sama prawda to po prostu to w co ludzie wierzą, ponieważ ta wiara determinuje ich zachowania. Czy mają znaczenie fakty odnośnie COVIDA, czy wiara ludzi w nadzwyczajną śmiertelność choroby wywoływanej przez wirusa?

Wyświetla od 1 do 1 z 1 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png4.png3.png5.png4.png4.png