Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 27
Wyświetla od 11 do 20 z 28 pozycji.

Uniwersytet West Wirginia ma od jesieni pobierać od niezaszczepionych studentów opłatę 750 USD związaną z dodatkowymi kosztami kształcenia niezaszczepionych. Będą oni zobowiązani do poddania się testowi na obecność wirusa raz na tydzień. Ponadto poniosą koszty ewentualnej kwarantanny w kwocie 250 USD. Niezaszczepieni studenci i wykładowcy będą zmuszeni do noszenia masek w pomieszczeniach.

https://nczas.com/2021/08/10/udreka-niezaszprycowanych-studentow-dodatkowe-oplaty-i-cotygodniowe-testy/

Sąd w Andaluzji w wyroku wskazał, że ograniczanie dostępu do placówek gastronomicznych pod pretekstem niezaszczepienia stanowi naruszenie podstawowych wolności obywatelskich. Według sądu klienci nie muszą przedstawiać paszportu covidowego lub zaświadczenia o negatywnym teście, aby korzystać z usług gastronomicznych.

komentarz: istnieje wiele zakaźnych chorób i jakoś nie trzeba było żadnych paszportów i zaświadczeń, aby normalnie żyć. W szpitalach chorzy na grypę potencjalnie zarażali innych chorych i to tolerowano. Teraz przy chorobie o śmiertelności na poziomie grypy nagle świat się zawalił.

Szczepianie sie wzajemne to pdstawa przetrwania gatunku.Ale rozdaj szczepionki ma znaczenie.

wybrednośc

Ciekawe czy wykładowców zmuszą do szczepień? A studentów? - wiadomo, że rektorzy starają się podlizać studentom, więc dla mnie kluczową kwestią jest to, czy studenci będą podlegać obowiązkowi zaszczepienia na covid.

Właśnie wchodzące obostrzenia we Francji na razie nie dotyczą instytucji edukacyjnych od przedszkola do uczelni wyższych. Rząd zastrzega jednak, że to może się zmienić. Sterroryzowano pracodawców w skali ogólnokrajowej, których zastraszono karami więzienia i 45 tys. euro grzywny w przypadku gdyby nie dopilnowali swoich pracowników co do szprycy. Na co przyszło w jednej z kolebek demokracji?

Trzeba dodać, że tzw. twarde dane wskazują na nikłą skuteczność proponowanych preparatów genowych. Dane z najbardziej wyszczepionych państw obalają zatem podobno "naukowe" podstawy walki z pandemią. Prof. Ryszarda Chazan (z wykształceniem medycznym) powiedziała w tej sprawie: "Pomimo niezbitych dowodów że szczepieni zakażają się tak samo, a nawet częściej niż nieszczepieni i nie ma też żadnych potwierdzonych dowodów naukowych, że oni chorują lżej (z najnowszych raportów wynika, że w Wielkiej Brytanii trzy czwarte zgonów dotyczy osób zaszczepionych.)"

Profesor prawa z uniwersytetu Mason, Todd Zywicki, grozi władzom uczelni pozwem z powodu nakazu szczepień. Utrzymuje, że jako ozdrowieniec nie potrzebuje immunizacji stwierdzając: "wiele badań klinicznych wskazuje na to, że naturalna odporność zapewnia przynajmniej taką samą ochronę przed ponowną infekcją jak najlepsze szczepionki" .

Należy dodać, że w świetle obecnego stanu badań ochrona ta trwa do jednego roku. Nie mamy wiedzy odnośnie dłuższego okresu, ale badania w zakresie wcześniejszych wersji tego typu wirusów wskazują na wieloletnią ochronę.

Genetycznie modyfikowani ludzie moga powstać jak się wstrzykuje RNA czy DNA. A zywność GMO musi być pznakowana przed kuieniem. Dlatego te certyfikaty kowidowe. Będzie połowa Polski jako grupa ludzi GMO.

dziwactwa

W stanie Arizona wprowadzono prawo, według którego jakakolwiek dyskryminacja ze względu na brak szczepienia jest zakazana.

Komentarz: Czy ci "ciemni ludzie" nie rozumieją, że wszyscy poumierają w mękach, w samotności, bez możliwości pożegnania się z rodziną?

Z kolei u nas odpowiedzialnie wprowadzi się najprawdopodobniej obowiązkowe szczepienia w ochronie zdrowia. Ciekawe jak będzie się to miało do ugruntowanej zasady prawa odmowy leczenia i prawa norymberskiego? Sądy zostaną zawalone robotą.

I jeszcze jedna uwaga, gdzie są te tłumy wymachujące konstytucją?

wystarczy poszukać prywatnego akademika na mieście.

co zrobić

Jak podaje Dziennik Zachodni "W akademikach Uniwersytetu Śląskiego od października będą mogły zameldować się tylko osoby w pełni zaszczepione. "Stawiamy ten warunek w obliczu ostrzeżeń przed kolejną falą epidemii, a także w przekonaniu, że przebywanie ze sobą w bliskiej odległości, w pokojach i korytarzach domów akademickich naraża Was szczególnie na ryzyko infekcji" - napisał w liście do studentów rektor uczelni, prof. Ryszard Koziołek."

Źródło: https://dziennikzachodni.pl/akademiki-uniwersytetu-slaskiego-tylko-dla-zaszczepionych-jest-list-rektora-uczelni-w-tej-sprawie/ar/c1-15726330

Komentarz: Czy Rektor podał podstawę prawną? Mamy do czynienia z wysypem takich nieformalnych decyzji w różnych gremiach i na różnych poziomach władzy z pozaprawnymi uzasadnieniami typu: "przecież ratujemy życie ludzkie".

Wyświetla od 11 do 20 z 28 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png7.png2.png3.png1.png9.png