Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 3
Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

To mi się kojarzy z filmami o wymianie zakładników.

filmowa scena

Bartosiak przerysowuje, jednak warto czasami zapoznać się z opinią ludzi spoza środowiska, aby uzyskać dostęp do innej perspektywy. Przykładowo na filmie motywacyjnym stworzonym przez biznesmenów stwierdzono, że głupie jest studiowanie farmacji i praca w aptece skoro można założyć własną aptekę. Ludzie trochę lepiej sytuowani są praktyczni, a młodsi naukowcy podniecają się punktami i cytowaniami, często robiąc z tego sens życia i element rywalizacji zawodowej.

To jest zbyt daleko posunięte.

enklawy czy co

dr Bartosiak, geopolityk, w wywiadzie dla Moniki Jaruzelskiej stwierdza m.in. (niedosłowne i fragmentaryczne streszczenie): W Polsce występują wyraźnie elementy przeszłości feudalnej składającej się na "polskie piekiełko". Jeżeli ktoś jest inteligentny to w ramach feudalnego systemu próbują przejąć owoce jego pracy. Odmowa skutkuje zazwyczaj eliminacją z systemu czyli np. emigracją. W rezultacie skrzywdzeni przez system obywatele milionami wyemigrowali z Polski.

Podobnie kontakt z polskim przełożonym na uczelni często krzywdził podwładnego. Bartosiak proponuje stworzenie w Polsce dwóch uniwersytetów i dwóch politechnik, gdzie zatrudnieni mogliby być tylko imigracyjni naukowcy. Przez jakiś czas nie należałoby do tych uczelni wpuszczać żadnych naukowców z Polski. Pełna wersja wywiadu:

https://www.youtube.com/watch?v=R_MjHqS8ji8

Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png4.png3.png5.png5.png6.png