Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 1
Wyświetla od 1 do 2 z 2 pozycji.

Północ Płudnie to lepiej nie drążyć tematu bo to dłuższe niż Chile.

Elity światowe tworzą niewidzialną sieć powiązań pomiędzy przedstawicielami biznesu, polityki i nauki. Skoro miliarderzy finansowali hojnie badania naukowe w dziedzinie zmian klimatu i neoliberalizmu gospodarczego to logiczną konsekwencją były nagrody nobla w tych dziedzinach. Tylko, że neoliberalny kapitalizm się zdyskredytował a klimat się ochładza w 300-letnich cyklach. Około 2020 r. zaczął się kolejny okres ochłodzenia. Oczywiście te fakty nie mają żadnego znaczenia. Większość naukowców stara się jak najlepiej wykonywać swój zawód, ale do światowej sławy dochodzą głównie wybrani z pewnego klucza. Przykładowo można tu wymienić niejakiego Freuda, którego kariera rozkwitła nagle pomimo braku empirycznych dowodów na słuszność jego teorii. Inny przykład to Fukuyama, który w swojej książce "Koniec historii" uzasadniał słuszność ekspansjonizmu amerykańskiego.

Wyświetla od 1 do 2 z 2 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png7.png3.png2.png8.png3.png