Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 5
Wyświetla od 1 do 6 z 6 pozycji.

Człowiek żyje do czasu aż zacznie wojować.

los

Wystarczy wymagać zamiast uczyć.

pion czy poziom

Żadni z nich klienci. Nie ma relacji wymiany pomiędzy wykładowcą i studentem. Studentom się w głowach poprzewracało. Na moich zajęciach ja ich stawiam do pionu.

Lekarz i prawnik żyją z naszych pieniędzy, ale nie traktują nas jak klientów. Pilnują, aby nad ludźmi zachować przewagę i dyktować warunki za ich własne pieniądze. Co innego w nauce, gdzie student stał się klientem i ocenia naukowca jak klient sprzedawcę na stacji benzynowej poprzez wciśnięcie guzika z buźką. To ważna oznaka staczania się tego zawodu. Studenci to wyczuwają i mają coraz mniejszy respekt dla wykładowców.

prawda

prawda

Wiele zawodów działa w Polsce jako korporacje chroniące za wszelką cenę swoich członków nawet kosztem interesu całego społeczeństwa. W przypadku naruszenia etyki zawodu sprawy się tuszuje lub stosuje się często fikcyjne kary, aby swojego chronić.

Naukowcy siedzą cicho i potulnie zużywają najbardziej produktywne lata swojego życia na produkcję naukową, która nie ma żadnego przełożenia na płace. Ostatnie podwyżki dla naukowców zostały już zniwelowane przez inflację i szybki wzrost płac w innych sektorach gospodarki.

Wyświetla od 1 do 6 z 6 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png7.png3.png2.png8.png4.png