Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 4
Wyświetla od 1 do 5 z 5 pozycji.

Może trzeba po prostu czytać autoreferaty wiszące na stronie CK.pisze:

A teraz zamiast CK nie zajmuje się tym RDN?

Przy okazji czytałem autoreferaty z CK ale wszystkie są do 2019 i szczerze mówiąc to nie znalazłem nic z przesłanki 3...

ToD

Może trzeba po prostu czytać autoreferaty wiszące na stronie CK.

Postępowanie habilitacyjne jest typowo uznaniowe i dlatego dla jednego kandydata wypełnienie trzeciej przesłanki będzie bardzo proste a dla drugiego niemożliwe. Ostatnio modne staje się utrzymywanie kontaktów z nauką ukraińską, ponieważ ludzie wyobrażają sobie, że przy niewielkich nakładach finansowych mogą w ten sposób wypełnić trzecie kryterium.pisze:

Ale co się kryje pod słowem "aktywności"? OK, domyślam się, że gdy ktoś przebywa (pracuje) na innej uczelni zagranicznej np przez 1 rok i w między czasie tam opublikuje artykuł z tamtą afiliacją - jest to raczej oczywiste, że jest aktywność i jest dowód w postaci publikacji.

Nasuwa się pytanie, jakie jeszcze inne "aktywności" mogą się liczyć i jak to udokumentować/udowodnić?

Pytanie pomocnicze: dostaje grant na krótką wizytę na zagranicznym uniwersytecie np kilka tygodni, max 2 miesiące. Jadę tam, robimy badania (intensywnie pracujemy). Wracam na macierzysty uniwersytet i dopiero publikuje wyniki ale w afiliacjach podaje swój uniwersytet, bo w momencie wtedy gdy wysyłam pracuje znowu na macierzystej uczelni. W publikacji nie ma śladu, że byłem na innym uniwersytecie. Czy to może wystarczyć? Jak to udowodnić? Wystarczy, że napiszę, że byłem na uniwersytecie X. w kraju Y i przebywałem Z?

Postępowanie habilitacyjne jest typowo uznaniowe i dlatego dla jednego kandydata wypełnienie trzeciej przesłanki będzie bardzo proste a dla drugiego niemożliwe. Ostatnio modne staje się utrzymywanie kontaktów z nauką ukraińską, ponieważ ludzie wyobrażają sobie, że przy niewielkich nakładach finansowych mogą w ten sposób wypełnić trzecie kryterium.

Trzecim warunkiem nadania stopnia doktora habilitowanego jest wykazywanie się istotną aktywnością naukową albo artystyczną realizowanąw więcej niż jednej uczelni, instytucji naukowej lub instytucji kultury, w szczególności zagranicznej. Jakie mogą być przykłady takiej aktywności? I jak je należy udowodnić?

ToD

Wyświetla od 1 do 5 z 5 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png4.png4.png8.png3.png4.png